Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami, co sprawia, że wielu ludzi właśnie teraz planuje albo nawet ma już zaplanowane wakacyjne wczasy. Wiele z tych osób jako najwygodniejszy i najbezpieczniejszy środek transportu wybiera podróż drogą lotniczą. Jak wiadomo przewoźnicy zawsze wprowadzają restrykcje dotyczące bagażu podręcznego i głównego, więc warto jest się przed podróżą doszkolić na ten temat i być może nawet zakupić małe walizki do samolotu lub je wymienić, aby uniknąć późniejszych, przykrych niespodzianek. Poniżej przedstawiamy kilka cennych informacji na temat tych właśnie zagadnień!

Bagaż podręczny do samolotu

Pewnie większość ludzi, wie albo chociaż się domyśla, o co tu chodzi. Bagaż podręczny do samolotu to niewielki pakunek zawierający tylko i wyłącznie dozwolone w kabinie pasażerskiej przedmioty i/lub substancje. Okazuje się, że u różnych przewoźników maksymalne wymiary takiej walizki lub plecaka mogą się różnić, jednak zazwyczaj wiążą się one z rozmiarami schowków w samolocie i oscylują wokół rozmiaru 40x20x55 cm przy dozwolonej wadze nie przekraczającej 10 kg. Warto sprawdzić dokładne wymiary takiego bagażu w linii lotniczej, w której mamy wykupiony przelot. Warto też przed podróżą zakupić małe walizki do samolotu - specjalnie stworzone z myślą o tego typu wojażach!

Niezbędne jest też sprawdzenie, co w danej linii lotniczej można do takiej walizki zabrać. Zwykle do kabiny pasażerskiej nie można wnosić napojów (w tym też alkoholowych) chyba, że zakupiło się je po kontroli osobistej. Kosmetyki zazwyczaj mogą być przewożone w pojemnikach nie przekraczających objętości 100 ml, przy czym należy pamiętać, że muszą być zapakowane w zamykającą się całkowicie kosmetyczkę plastykową (nieprzepuszczalną)! Łącznie wszystkie płyny nie mogą przekroczyć 1 litra. Z lekami natomiast nie powinno być tu większych problemów, chociaż np. płyn do szkieł kontaktowych powinien mieścić się też w normie 100 ml. Leki na receptę powinny być przewożone z zaświadczeniem lekarskim, a artykuły żywnościowe dla niemowląt i małych dzieci można wnosić bez przeszkód na pokład samolotu w bagażu podręcznym. Również suche jedzenie można przewozić bez restrykcji w kabinie pasażerskiej, ale należy pamiętać, że nie które linie lotnicze nie zgadzają się na przykład na produkty pochodzenia zwierzęcego i niektóre owoce!

Z kolei sprzęt elektroniczny należy wręcz zabrać do bagażu podręcznego, gdyż w ten sposób mamy pewność, że nie ulegnie on zniszczeniu lub zagubieniu. Nie wspominamy tu nawet o przedmiotach ostrych, nożach, broni palnej i materiałach wybuchowych, gdyż uznajemy za oczywisty fakt, iż każdy wie, że jest to niedozwolone i surowo karane! 

Jaką walizkę do samolotu kupić?

Walizki twarde, małe to najlepsze rozwiązanie na tego typu podróże. Jest nawet jeden sklep, marka VIP COLLECTION, który w swojej ofercie ma małe walizki do samolotu spełniające wymiary bagażu podręcznego. Na stronie tej marki, nawet w chwili pisania niniejszego artykułu, można znaleźć różne ciekawe promocje i rabaty na wybrane kolekcje walizek. I tak na wybrane kolekcje walizek jest obecnie aż 50% zniżki, co może być sporą korzyścią dla rodzin planujących zakup małego bagażu podręcznego do samolotu!

Vip Collection jest sklepem z galanterią skórzaną wysokiej jakości. Do toreb, neseserów, portfeli i innych tego typu eleganckich produktów należy również doliczyć stylowe kolekcje walizek idealnych jako bagaż podręczny do samolotuVip Collection to marka, która również eksportuje swoje wyroby do krajów Europy środkowo-wschodniej i staje się coraz większą konkurencją dla marek galanteryjnych sprzedające zbyt drogie produkty. Wszystkie produkty tej marki wytwarzane są z najwyższej jakości materiałów, a sama skóra wyprawiana jest w sposób naturalny z użyciem kwiatowych dodatków w sercu włoskiej Toscanii. W porównaniu z jakością oferowanego asortymentu, ceny stylowych aktówek, toreb, portfeli i dodatków są naprawdę wyjątkowo atrakcyjne, co w połączeniu z atrakcyjnymi rabatami i promocjami tworzy prawdziwy hit! 

Dlatego właśnie przy planowaniu podróży samolotem warto jest też zaplanować zakup małej walizki do samolotu. Dzięki Vip Collection kupisz produkt wysokiej jakości, który z pewnością przetrzyma wszelkie trudy związane z turystyką, a jego wygląd sprawi, że będziesz wyglądał elegancko na miarę paryskich domów mody!