Pomalowane paznokcie dodają uroku i sprawiają, że kobieta czuje się atrakcyjniejsza i pewniejsza siebie. Niestety, lakier szybko odpryskuje, gdy wykonuje się obowiązki domowe, na przykład zmywa naczynia lub robi pranie ręczne. Co zrobić, aby manicure utrzymał się na dłużej? Wystarczy sięgnąć po lakiery hybrydowe.


Lakier hybrydowe - odpowiedź na problemy kobiet

Lakiery hybrydowe są trwalsze niż zwykłe lakiery do paznokci. Utrzymują się na paznokciach nawet przez 4 tygodnie, są odporne na opryskiwanie i długie moczenie w wodzie. Nakłada się je podobnie jak ich tradycyjne odpowiedniki, używając do tego celu bazy, lakieru kolorowego oraz topu. Hybrydy utwardza się za pomocą lampy UV, dzięki której stają się odporne na wszelkie uszkodzenia.

Paleta kolorów lakierów hybrydowych jest rozbudowana, co sprawia, że każda kobieta może znaleźć podobający się jej odcień. Wiele kolorów stale znajduje się w ofercie producentów, natomiast część zmienia się co sezon, by dopasowywać się do trendów w makijażu i modzie.

Na paznokciach pomalowanych lakierami hybrydowymi można umieszczać różnego rodzaju ozdoby i wzorki. Hybrydy pozwalają stworzyć zarówno klasyczny manicure w kolorze ognistej czerwieni, jak i różnobarwne pazurki, mieniące się dzięki brokatowym dekoracjom. Lakiery typu hybrydowego są dzięki temu chętnie stosowane przez panie pracujące w biurach, jak i przez kobiety, które wybierają się na bal karnawałowy lub przyjęcie weselne.

Łatwa aplikacja nawet w domowym zaciszu


Początkowo nakładanie lakierów hybrydowych na paznokcie może nieco przerażać, jednak okazuje się prostsze niż się wydaje. Wystarczy nałożyć lakier na pojedynczy paznokieć, a następnie wysuszyć warstwę pod lampą UV. Pigmenty w lakierach hybrydowych są dobrane w proporcjach, które gwarantują równomierne pokrycie płytki paznokciowej. Przebarwienia i nieestetyczne smugi pozostają wyłącznie nieprzyjemnym wspomnieniem z przeszłości.

 

Zwykle do uzyskania doskonałego pokrycia i pożądanego koloru wystarczające jest nałożenie jednej warstwy lakieru. Przed jej położeniem na paznokieć powinno się nałożyć bazę, dzięki której płytka paznokciowa będzie idealnie gładka, a lakier stanie się jeszcze trwalszy. Warstwa topu na kolorowym lakierze dodatkowo wzmocni manicure. Jeżeli chce się nałożyć na jeden paznokieć dwa różne kolory lakieru, warto robić to po kolei - najpierw utwardzić pierwszy kolor, a następnie nałożyć drugi i wysuszyć pod lampą. Takie rozwiązanie ułatwi malowanie paznokci i dokonywanie ewentualnych poprawek.