Każda kobieta pragnie pięknie wyglądać oraz wspaniale czuć się we własnym ciele. Makijaż to istotny element stylizacji, który towarzyszy nam na co dzień. Czasem stanowi dla nas niemałe wyzwanie, któremu każda z nas chce sprostać, by na naszej twarzy prezentował się jak najlepiej. Czy należy posiadać wrodzone umiejętności makijażowe, by wiedzieć, jak poprawnie nałożyć cienie na powiekę czy odpowiednio dobrać kolor pomadki do naszych ust? Twierdzimy, że w życiu można nauczyć się wszystkiego, a na pewno z pomocą przybędą nam narzędzia, którymi będziemy mogli posłużyć się do wykonania naszego makijażu. Niezbędną pomocą, która ułatwi nam aplikację kosmetyków do twarzy, będą pędzle do makijażu, które dostępne są m.in. na stronie https://drogeria.pl/pol_m_Makijaz_Aplikatory-i-pedzle-do-makijazu-514.html To właśnie na podstawie tej kategorii, powstał poniższy poradnik.


Pędzle na ratunek

Każdy profesjonalny stylista oraz makijażysta w swojej pracy posługuje się pędzlami do stworzenia odpowiedniego makijażu twarzy. Pozwala to na dużo przyjemniejsze odczucia podczas wykonywania make-upu, podczas gdy makijażysta muska nas delikatnym włosiem pędzla po naszej twarzy. A drugą zaletą posługiwania się takich akcesoriów jest zachowanie odpowiedniej higieny, gdzie różnorodnym modelom pędzli przypisane są odpowiednie rodzaje kosmetyków. W ten sposób puder oraz fluid nie zostanie nałożony jednakowym rodzajem pędzla. Dziś pragniemy zgłębić się w temat, jakim są pędzle do makijażu i wymienić kilka z nich, by móc odrobinę przybliżyć się swoją wiedzą do największych ekspertów od makijażu. Również pozwoli nam to na lepsze wykonywanie naszego codziennego makijażu, by zawsze wyglądać świeżo oraz naturalnie. Gorąco zachęcamy do przeczytania naszej małej lektury o pędzlach do makijażu.

Pędzle do nakładania podkładu

By równomiernie rozłożyć konsystencję naszego fluidu polecamy pędzle o grubym włosiu, który będzie równo ścięty w jednej linii. Zdecydowanie odradzamy nakładanie podkładu pędzlami typu ,,łopatka’’, gdzie nakładanie produktu nie jest przyjemne oraz uniemożliwia nam to wklepanie produktu w naszą twarz, by jeszcze bardziej utrwalić jego utrzymanie się na skórze. Ciekawymi akcesoriami do makijażu są ostatnio bardzo popularne to gąbeczki w różnych kształtach, które przepięknie nakładają kosmetyki na naszą skórę twarzy. Pamiętajmy zawsze zmoczyć nasze pędzle odrobiną wody, przed nałożeniem na niego podkładu.

Pędzle do pudru

Są to włochate, puszyste pędzle, które swoim włosiem nie tylko dobrze aplikują puder, ale też przyjemnie muskają nas po twarzy. Do wyboru mamy pędzle w różnych wymiarach, pamiętajmy, by wszystkie pędzle do makijażu były hipoalergiczne oraz bezpieczne dla naszej skóry. Ich odpowiednikami mogą być puszki oraz gąbki, które można dostać w każdej firmie kosmetycznej.

Pędzle do cieni

Wiele jest dostępnych w sklepie, ale my szczególnie polecamy z zaokrąglonym włosiem, który zapewni nam, że dobrze rozblendujemy cienie na naszym oku. Pozwala to na łagodne przejścia z jednego koloru w drugi w bardzo subtelny i delikatny sposób. Takie pędzle są mniejsze oraz posiadają zazwyczaj bardziej zbite włosie od pozostałych. Przy zakupie różnych rodzajów paletek z cieniami do oczu w zestawie znajdują się długie, podłużne pędzle zakończone gąbeczką. Takie pędzle również dobrze nadadzą się do wykonania makijażu oczu, lecz pozwoli tylko nanieść nasz cień bez możliwości połączenia go w tak dobry sposób, w jaki robi to ten z zaokrągloną, włochatą końcówką.

Pędzel do rozświetlacza

Do produktów do rozświetlenia między innymi naszych kości policzkowych wspaniale nada się pędzel wachlarzowy, który jak jego nazwa wskazuje, jego włosie jest ułożone na kształt wachlarza. Taki rodzaj pędzla dobrze nabiera konsystencję produktu oraz świetnie nanosi go na nasza twarz. Wystarczy lekko pomuskać nasze policzki, by delikatnie oświetlić naszą twarz wybranym kosmetykiem.

Pamiętajmy także, że tak jak dbamy o higienę naszej twarzy, tak samo powinniśmy zadbać o czystości naszych narzędzi, jakim są pędzle do makijażu. Dzięki regularnym przemyciu wody z odrobiną zwykłego mydła będziemy nanosić świeże produkty na naszą twarz oraz unikniemy problemów z cerą, do których mogą przyczynić się nieodpowiednio zadbane pędzle.