Pionowe struktury, takie jak altanki, łuki, pergole pomagają stworzyć atmosferę otwartego ogrodu "pokoju" i pozwalają uzyskać więcej prywatności. Mogą też dać poczucie wysokości i głębokości do małej przestrzeni.  


Stwórz zielony ekran dla zwiększenia prywatności lub ukryj niepasujące do całości elementy (np. Klimatyzatory i nieatrakcyjne struktury ogrodowe, takie jak szopy lub kompostowe wnęki).

 

Dzięki pionowej strukturze będziesz miał lepszy dostęp do swoich roślin - ogród wertykalny sprawia, że ​​nawożenie, podlewanie, przycinanie i zbieranie jest dużo wygodniejsze. Dodatkowo, dzięki takiemu ustawieniu, nie musisz nic robić w pozycji klęczącej, co oszczędza kręgosłup.

 

Ustawienie roślin w takim układzie poprawia cyrkulację powietrza, co automatycznie przekłada się na zdrowsze rośliny i mniej problemów z szkodnikami i chorobami. Minimalizuje także szkody spowodowane przez zwierzęta domowe lub dzikie zwierzęta, które podkopują się pod zwykłe grządki.

 

Popraw piękno Twojego ogrodu i zwiększ jego atrakcyjność poprzez dodanie charakteru, różnorodności, struktury i koloru. Stwórz coś wyjątkowego przez sadzenie na wysokości oczu z pionowymi strukturami ogrodowymi, takimi jak wiszące kosze czy pudełka, a nawet ramy okienne.

 

Powiększ liczbę i rodzaj roślin, które możesz rozwijać w swoim ogrodzie. Niektóre warzywa, takie jak dynie, które rosną na winorośli i zajmują dużo miejsca, mogą być umieszczone w pozycji pionowej gdzie będą świetnie rozwijać się na bardzo małej przestrzeni.

Tworzenie klimatu mikro: żyjąca naturalna osłona może izolować budynek (przed utratą ciepła, przed zanieczyszczeniami powietrza lub hałasu) i pomaga regulować temperaturę przez chłodzenie i zacieniowanie obszaru. Możesz również stworzyć mikroklimat poprzez dodanie struktury pionowej, takiej jak tafta, krata, pergola, altanka, łuk lub rama A, która zapewni cień poniżej. Chłodniejsze miejsce pod wsparciem świetnie współgra przy sadzeniu bluszczu.

Poprawa jakości powietrza i zdrowia: Badania wykazały, że rośliny poprawiają jakość powietrza wewnątrz i na zewnątrz poprzez usunięcie szkodliwych lotnych związków organicznych i absorpcji zanieczyszczeń. Stwierdzono, że domy mają niższą jakość powietrza wewnątrz niż na zewnątrz, nawet w przypadku zewnętrznego zanieczyszczenia. Tak więc rośliny rosnące pionowo, nawet w niewielkich przestrzeniach, takich jak parapety, balkony, przednie wejścia i wiszące w powietrzu przestaną mieć duży wpływ na twoje zdrowie.

Chcesz stworzyć swój własny ogród wertykalny, ale nie wiesz jak? Sklep ogrodniczy Dream Garden to zespół profesjonalistów, którzy z chęcią pomogą Ci w doborze odpowiednich roślin!