Nowoczesny manicure jest nie tylko estetyczny i trwały, ale także idealnie dopasowany do właścicielki. Wyjątkowe, niepowtarzalne efekty możemy uzyskać, malując paznokcie specjalnymi lakierami magnetycznymi.

Wzór malowany magnesem

Lakiery magnetyczne są dostępne w formie tradycyjnej emalii do paznokci, a także jako nowoczesne lakiery hybrydowe. Lakier taki nakłada się podobnie do jego zwyczajnego odpowiednika, za jednym wyjątkiem. Przed pomalowaniem paznokci kolorem, trzeba dokładnie wstrząsnąć buteleczką.

Po pomalowaniu paznokcia warstwą lakieru magnetycznego, należy przyłożyć do niego specjalny magnes.Magnes przykładamy mniej więcej  na odległość ok 0,5 cm od płytki paznokcia, na czas około 5 sekund, po czym zostawiamy lakier do wyschnięcia lub utwardzamy manicure w lampie. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskujemy na paznokciach efekt przenikania się kolorów podobny do kociej źrenicy. Właśnie dlatego ten rodzaj manicure nosi nazwę „Cat Eye”. Oczywiście w zależności od tego, gdzie i pod jakim kątem przyłożymy magnes, wzór na paznokciu będzie inny.

Jak to działa?

Magnetyczne lakiery do paznokci zawierają w sobie namagnesowane drobinki, które przemieszczają się w lakierze pod wpływem działania magnesu. To właśnie dlatego tak ważne jest dokładne wymieszanie lakieru w buteleczce przed użyciem. Zapobiega to opadnięciu drobinek na dno. Po pomalowaniu paznokcia lakierem i przyłożeniu magnesu, metaliczne drobinki zbliżają się do niego tworząc fantazyjny wzór. Zazwyczaj te drobinki mają kolor lekko kontrastujący z lakierem bazowym, ale uzupełniający go. Poza magnetycznymi drobinkami, magnetyczne lakiery nie różnią się od innych – zarówno pod względem krycia jak i techniki malowania.

Warto brać pod uwagę, że ze względu na zdobienie magnesem, lakier magnetyczny nakładamy tylko jedną, grubą warstwą. Nie tylko potrzebuje ona więcej uwagi przy suszeniu czy utwardzaniu. Jeśli lakier nie jest tak kryjący, jakbyśmy sobie tego życzyły, może zajść konieczność pomalowania  paznokci wcześniej czarną bazą. Nie tylko poprawi to krycie manicure, ale także uwydatni kolor i subtelne przejścia manicure hybrydowego.

Jakie efekty możemy uzyskać?

W manicure magnetycznym najpopularniejszy efekt to tak zwane „kocie oko” czyli linia drobinek po przekątnej paznokcia, dająca efekt przenikania i głębi. Taki efekt czasami nazywany jest „efektem 3D” gdyż niewyraźna linia sprawia wrażenie jakby poruszała się wraz z ruchem paznokci.

Jednak to nie jedyny efekt, jaki możemy uzyskać za pomocą magnetycznych lakierów. Używając specjalnego pióra magnetycznego, możemy rysować na powierzchni paznokcia różne, fantazyjne wzory kierując się jedynie wyobraźnią. „Rysując” piórem pod wolnym brzegiem pomalowanego magnetycznym lakierem paznokcia, uzyskujemy fantazyjny efekt manicure typu „french”. Przykładając magnes tylko od góry paznokcia możemy wyczarować na paznokciach delikatne, magnetyczne ombre. Możliwości lakierów magnetycznych kończą się tam, gdzie nasza fantazja, więcej można znaleźć na stronie evonails.

Lakiery są dostępne w szerokim wyborze kolorów i połączeń kolorystycznych. Naczelna zasada jest to, że są to kolory stonowane, eleganckie, a połączenia kolorystyczne są harmonijne i sprawiają wrażenie subtelnego przenikania się.


Manicure magnetyczny to idealny wybór dla kobiet, szukających manicure eleganckiego, subtelnego, a przy tym nowoczesnego i dopasowanego do indywidualnego stylu właścicielki.