Wybór odpowiedniej biżuterii to nie taka łatwa sprawa, jak mogłoby się wydawać! Wiele osób podczas wybierania dodatków kieruje się przede wszystkim chwilowym humorem, ale należy tę czynność lepiej przemyśleć. Odpowiednia biżuteria potrafi zupełnie odmienić charakter stylizacji. Ma to ogromne znaczenie w sytuacji, kiedy chcemy dobrać odpowiednie rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w pracy!

Dress code jest najważniejszy!

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, które kolczyki wybrać do sukienki, zacznij od dress code, który obowiązuje w miejscu Twojej pracy. Wiele instytucji, takich jak banki czy urzędy, ma określone zasady ubioru, do których muszą dostosować się wszyscy pracownicy. Bardzo często wymienione są tam także takie elementy jak manicure czy właśnie biżuteria. Jeśli Twój dress code nie opisuje dopuszczalnej i zakazanej biżuterii, ale poza tym jest dosyć surowy i stania na proste, nienarzucające się rozwiązania, wybierz delikatną biżuterię, która nie będzie zaburzać całość.

Pracownicy, którzy nawet nieumyślnie łamią zasady dress code, często mają z tego powodu nieprzyjemności. Zamiast narażać się szefowi, lepiej zasięgnąć języka i sprawdzić dokładnie obowiązujące w danym miejscu zasady!

Less is more

W pracy doskonale sprawdza się zasada “less is more”. Oznacza ona, że czasami mniej dodatków, to o wiele lepsze rozwiązanie! Jeśli w pracy możesz pozwolić sobie na wszystko, nie znaczy to, że Twoja stylizacja musi być krzykliwa i rzucająca się w oczy.

- W miejscu pracy doskonale sprawdza się biżuteria typu celebrytki. Jest efektowna, ale nie narzuca stylizacji określonego charakteru, jedynie lekko ją uzupełnia. To doskonały wybór! - podpowiada pracownik firmy Viadem i ma w tym sporo racji.

Subtelna i kobieca biżuteria sprawia o wiele lepsze wrażenie, niż krzykliwe, duże i wyraźne propozycje. Co więcej, taką biżuterię można nosić w każdej sytuacji - sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas ważnych spotkań oraz rozmów.

Mocniejszy akcent w pracy

Niektóre osoby mimo wszystko nie potrafią postawić na proste rozwiązania i także w pracy chcą się wyróżnić. Jeśli pasuje to do charakteru Twojego stanowiska, możesz pozwolić sobie na więcej, ale nie obwieszaj się jak choinka! Ciężka bransoletka, ozdobny naszyjnik lub długie kolczyki - wybierz jedną z propozycji i podkreśl w ten sposób swoją osobowość.

Warto jednak pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach ciekawe dodatki są często widziane jako wyraz kreatywnej i artystycznej duszy. Aktor, grafik czy artysta może sobie pozwolić na noszenie bardziej urozmaiconych elementów biżuteryjnych, bo po prostu współgrają one z wizerunkiem takiego specjalisty!

Męska biżuteria

Mężczyźni w godzinach pracy z powodzeniem mogą także wybierać biżuterię. Najczęściej jest ona zestawiana z formalnymi stylizacjami. Spinki do krawata czy mankietów pomagają nie tylko utrzymać wszystko na miejscu, ale też doskonale uzupełniają stylizację. Najlepszym rozwiązaniem są proste i klasyczne rozwiązania oraz materiały. Żółte złoto nadal jest często wybierane, ale nowocześni panowie mogą sobie pozwolić też na tytanową biżuterię - jest ona bardzo lekka, odporna i posiada naturalnie stalowy kolor.

Komplet czy pojedyncza biżuteria?

Komplety, składające się z kilku dopasowanych do siebie elementów, są ciekawym rozwiązaniem, ale niekoniecznie dobrym w przypadku pracy. Świetnie wyglądają podczas wieczornych wyjść, ale niekoniecznie w pracy. Postaw na proste rozwiązania i wybierz delikatną, pojedynczą biżuterię, a na pewno nie zaliczysz stylistycznej wpadki w miejscu pracy!