Mężczyzna, który zamierza oświadczyć się swojej partnerce ma przed sobą duże wyzwanie. Chodzi nie tylko o przygotowanie oświadczyn, lecz także wybór pierścionka zaręczynowego. Najczęstszym wyborem jest wciąż pierścionek zaręczynowy z brylantem, cena tych kamieni jest jednak dość wysoka, dlatego warto zastanowić się też nad innymi rozwiązaniami. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem – cena i jakość

Niezmiennie pożądanym ślubnym trendem jest wciąż pierścionek zaręczynowy z brylantem. Cena brylantów jest jednak wysoka. Jeśli mimo tego decydujemy się na zakup takiego pierścionka, pamiętajmy aby odpowiednio wybrać kamień i zwrócić uwagę na jego szlif, czystość, barwę oraz masę, które decydują o wartości kamienia. Najlepiej jest się zdać na usługi sprawdzonych salonów jubilerskich, których personel pomoże nam w wyborze i odpowie na wszelkie pytania. Nie zapominajmy o tym, aby poprosić o certyfikat autentyczności, który jest wydawany podczas zakupu brylantów.

Ślubne must have

Utarło się, że brylanty to absolutna konieczność wśród ślubnych trendów, jednak coraz częściej odchodzi się od tego przekonania. Pierścionki z brylantem to jedynie moda jak każda inna, a serca kobiet i mężczyzn coraz częściej zdobywają inne, równie piękne kamienie szlachetne.

Niezależnie od ślubnych trendów,  mody w danym sezonie i porad projektantów lub stylistów, nie zapominajmy o tym, aby przede wszystkim kierować się własnym gustem. Pierścionek zaręczynowy nie musi być najmodniejszym hitem sezonu, a podobać się ma przede wszystkim nam i naszej wybrance.