Jesień to taka specyficzna pora roku, która ma znacznie więcej przeciwników, niż zwolenników. Wszystko za sprawą mało sprzyjającej pogody. Raczej niewiele osób pamięta, że pośród deszczowych, chłodnych dni w tej porze roku zdarzają się także takie pełne słońca i ciepła. Szeleszczące liście, różnorodne kolory, przecudne krajobrazy i rześkie powietrze – to pozytywne elementy jesieni. Walorów tej pory roku jest znacznie więcej. Dlaczego warto lubić jesień?

Refleksyjna i romantyczna atmosfera

Melancholijny nastrój jesieni jest poniekąd związany ze świętami, które wówczas są obchodzone. Pochmurne i krótkie dni również skłaniają do zadumy i refleksji. Ale jesień to także romantyczna atmosfera, która upływa przy blasku świec i przy zapachu olejków. W tym sezonie niewiele osób decyduje się na urlop i dalekie wyjazdy. Dlatego też ta pora roku jest czasem spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Możesz również nadrobić zaległości w oglądaniu filmów i czytaniu książek. Jesień to po prostu chwila na zatrzymanie się i zastanowienie nad tym, w jakim miejscu życia właśnie jesteśmy. Nie popadaj jednak za bardzo w nastrój zadumy. Zorganizuj czasami ze swoimi przyjaciółkami babski wieczór, który będzie luźną form spędzenia wolnego czasu.

Sposób na zabicie nudy

W znanej piosence słyszymy, że „w czasie deszczu dzieci się nudzą”. Dotyczy to jednak nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Choć z jednej strony, gdy siedzimy w domu, a na zewnątrz pada, czujemy pewne bezpieczeństwo i ciepło, z drugiej strony, gdy ulewa ciągle trwa, zaczynamy się poważnie nudzić. Co robić, aby temu zapobiec?

Czas ten można świetnie spędzić na uzupełnianiu swojej garderoby. Zwykle nie mamy czasu na większe zakupy. Ciągle nam coś wypada lub jesteśmy zajęci pracą. Na szczęście jesienne, deszczowe dni stają się doskonałą okazją do znalezienia okazji i wyprzedaży, a takich nie brakuje.

W połowie sezonu można kupić klasyczne płaszcze i swetry (np. na stronie oladi.pl) w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdzą się one także zimą, dlatego warto pokusić się o ich poszukanie. Możesz także nieco bardziej zaszaleć wybierając ekstrawaganckie i oryginalne dodatki.

Smaczne walory jesieni

Zapach szarlotki z cynamonem i rodzynkami, aromatyczne śliwki, wykwintne winogrona, a także smakowite dynie – to tylko niektóre z dobrodziejstw jesieni. Ta pora roku daje również możliwość na spędzenie czasu na długich spacerach i zbieraniu grzybów. Każda z nas wie, że zdrowe odżywianie się jest niezwykle ważne, a jesień właśnie nam to umożliwia, dając mnóstwo pysznych rozwiązań. Wykonanie sałatki owocowej czy też zrobienie sobie przekąski nie będzie już stanowiło problemu. Dodatkowo, można wybierać się na ciekawe spacery, spędzając tym samym aktywnie czas.

Rozgrzewające napoje

Słodka czekolada z rozpływającymi się piankami czy też korzenna herbata z pomarańczą i goździkami, a może grzane wino z dodatkiem cytryny – jesienią z pewnością przydadzą się w kuchni. Wieczór z takimi rozgrzewającymi napojami jest niezwykle przyjemny. Mogą one towarzyszyć przy oglądaniu filmu lub czytaniu książki. Co równie ważne, tego typu trunki sprawią, że wzmocnisz swoją odporność.

Spokój

Wiosną jesteśmy pobudzeni do życia i mamy mnóstwo spraw do załatwienia, latem odpoczywamy na urlopach, a zimą jeździmy na nartach. Tylko jesień jest taką porą roku, która pozwala na to, by się zatrzymać i w spokoju odetchnąć. Dla jednych to czas zadumy, a dla innych zebrania sił i wytchnienia. Dla wszystkich jest to jednak okres szczególnego odpoczynku i relaksu długimi wieczorami.