Przed nami ostatnie dni lata. Zbliżający się początek września przypomina, że jesień jeszcze niemrawo daje o sobie znać, a wkrótce rozgości się u nas na dobre. Zanim jednak to nastąpi, warto skorzystać z ostatnich promieni słońca i wygospodarować trochę wolnego czasu na spotkania z przyjaciółmi. Wspólny wieczór warto uświetnić wyśmienitą przekąską!


Wiemy, że najlepsze rozwiązania to najprostsze pomysły. Wcale nie potrzeba wiele, by Twoje danie nabrało wyjątkowego charakteru! Możesz zaskoczyć swoich gości sałatką makaronową, której temperamentu doda czosnek chilli w oleju OLE!

Składniki:

Przygotowanie zajmie dosłownie chwilę. By piersi z kurczaka nabrały bardziej aromatycznego charakteru, zamarynuj je wcześniej, a następnie pokrój na małe kawałki. Posól je i dodaj przyprawę do kurczaka. Odstaw na godzinę, a po upływie tego czasu usmaż na patelni. Ugotowany makaron, rukolę, pokrojone pomidorki koktajlowe oraz Czosnek chilli w oleju OLE! dokładnie wymieszaj z oliwą z oliwek, skrapiając całość octem balsamicznym. Dopraw solą i pieprzem. Na koniec ułóż kawałki kurczaka i podaj do stołu. Pamiętaj, że możesz kreatywnie wykorzystać olej z Czosnku chilli w oleju OLE! By dodać mięsu nieco pikanterii, usmaż kawałki kurczaka na oleju ze słoiczka z posmakiem chilli, albo dodaj go do sałatki.

Wieczór spędzony w towarzystwie przyjaciół i pysznych przekąsek z ognistym charakterem z pewnością będzie można zaliczyć do udanych! Czosnek chilli w oleju OLE! jest wyrazistym dodatkiem, który pozwoli Ci urozmaicić każde danie. Daj się zainspirować i przygotuj kulinarną ucztę dla podniebienia, zanim w Twoim ogrodzie zamiast gości zawitają jesienne liście.

 

Czosnek chilli w oleju OLE!
 Pojemność: 212 ml
Średnia cena: ok 6 zł
www.wole-ole.pl