Klienci sklepów online oraz osoby szukające cenowych okazji na aukcjach internetowych mogą dziś korzystać zarówno z wielu form wysyłki, jak i wielu form płatności. Pomimo profesjonalizacji e-handlu, w Internecie wciąż można trafić na nieuczciwych kontrahentów.

Być może dlatego spore grono nabywców wybiera płatność przy odbiorze przesyłki,, choć  łączy się to z wyższą ceną. Wśród konsumentów wybierających tę metodę płatności, są osoby uważające, że sklep szybciej dostarczy towar do nabywcy, za który jeszcze nie otrzymał pieniędzy. W każdym razie, usługa ta jest droższa od standardowej, np.  DHL Express dolicza za nią 10 zł plus 0,5% wartości pobrania.


Właściciele sklepów wybierających usługi DHL dzięki dedykowanym aplikacjom mają ułatwione zadanie przy wysyłaniu paczki. Planując regularną wysyłkę, warto zastanowić się nad indywidualnym kontem DHL, z którym zarówno dokonywanie płatności, jak także wysyłanie przesyłek jest niezwykle proste i intuicyjne. Czynnikami mającymi największy wpływ na cenę są wymiary oraz masa paczki. Płatne dodatkowo są także usługi, takie jak dostarczenie paczki do godziny 9.00 (DHL Parcel 9), dostarczenie paczki do 12.00 (DHL Parcel 12) czy możliwość odbioru paczki między 18.00 a 22.00 lub w sobotę. 

Jak zamówić kuriera?

DHL umożliwia nadanie przesyłki za pobraniem przy odbiorze przez zamówionego kuriera, albo w którymś z Punktów Obsługi Klienta. Kuriera można zamówić zarówno telefonicznie, jak także za pomocą dedykowanych aplikacji. W przypadku regularnych zleceń DHL proponuje stałe godziny odbiorów. Nie ma możliwości wysłania paczki za pobraniem w partnerskiej sieci DHL Parcelshop. W przypadku odmowy przyjęcia przesyłki przez odbiorcę, paczka wraca do nadawcy, który zobowiązany jest pokryć koszt zwrotu przesyłki praz nadania. Klient zamawiający paczkę, może zapłacić za nią wyłącznie gotówką. Ponadto przezorni klienci zastanawiający się, jak zamówić kuriera DHL i paczkę za pobraniem, proszeni są o przygotowanie dokładnej kwoty za zakupy. Ze względu na bezpieczeństwo pracowników, DHL umożliwia płatność gotówkową bezpośrednio u kuriera do 5500 zł. Powyżej tej sumy paczkę można odebrać wyłącznie w stacjonarnej placówce firmy kurierskiej.