Sam tytuł tego tekstu sugeruje pewną prawidłowość, która jest obecna w świecie mody. Rozmyślając nad tym, jakie rzeczy powinny się znaleźć w naszej szafie w nadchodzącym sezonie, w pierwszej kolejności zapytajmy siebie: 'W czym tak naprawdę czuję się dobrze?'. Przecież co sezon pojawiają się obfite w różnorodności TRENDY, a nie jakiś pojedynczy, dyktatorski 'Pan Trend'. Nasz charakter powinien współgrać z modą. To tandem, a nie sprzeczne ze sobą dążenia!

'Biel' znaczy niewinność

W okresie letnim na pierwszy plan wybiła się prostota, objawiająca się jednorodnym, enigmatycznym 'total look'. Termin ten oznacza ubranie, skomponowane z jednobarwnych części, które może uzupełniać jeden delikatny element w innym odcieniu. Szybki przegląd branżowych portali od razu sugeruje, który kolor króluje w tej kompozycji. Biel jest obecna zarówno przy zwiewnych sukienkach, jak i przy wyjściowych garniturach. Dla kobiet, które nie potrafią obejść się bez kolorowych akcentów, pocieszająca będzie informacja, że w tym sezonie w cenie są również wszelkie kwiatowe wzory. Niewinnie, ale z klasą? Niemal każdy butik odzieżowy będzie w stanie odpowiedzieć nam na takie wyzwanie.

A może bardziej agresywnie?

Czyniąc zadość różnorodności, trzeba wspomnieć o wysokiej tolerancji dla silnych kontrastów. W tym sezonie nie będzie niczym niewłaściwym zaopatrzenie się zestaw mocno angażujący wizualnie. Barwny miszmasz na spódnicy? Jak najbardziej! A jak dodamy do tego niecodzienny fason, to mamy murowany sukces. Sukienka asymetryczna szturmem zdobyła sklepowe półki, więc może być idealną propozycją dla osób, które lepiej czują się w bardziej alternatywnych wzorach. Pewnym uzupełnieniem dla wspomnianych balejaży jest nowe życie trendów spod znaku disco i złotych lat osiemdziesiątych. Hmm... Biel i prostota, a obok prawdziwe szaleństwo? Dokładnie!

Powakacyjne zmagania

Na okres jesiennej szarugi projektanci przygotowali arsenał kolorowych broni. Na przełamanie depresyjnej aury proponuje się dosyć mocne akcentowanie kolorem. Czerwone spodnie grają w tej walce pierwsze skrzypce. Połączone z dużo spokojniejszą, bardziej stonowaną górą, mogą zaintrygować nawet największego sceptyka. Ale również i w tym okresie osoby, które dobrze czują się w 'szalonych' kompozycjach, znajdą coś dla siebie. Zygzaki, mieszanina barw i tym podobne; wspomniane już lata legendarnych dyskotek będą w ten sposób dalej dawać o sobie znać. Moda nie oznacza rezygnowania ze swojego charakteru. Nawet szybki przegląd propozycji na sezon lato/jesień 2016 udowadnia, że bez jasnego określenia sowich potrzeb, może być trudno wybrać coś, co będzie nam odpowiadało. Nie szukajmy więc abstrakcyjnego trendu, ale wśród trendów odnajdźmy siebie!