Podczas wyboru mebli do naszego ogrodu, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Spośród nich należy wymienić przede wszystkim materiał, z jakiego są wykonane, ich funkcjonalność oraz styl.

Jaki materiał na meble ogrodowe?

Powinna być to dla nas sprawa najważniejsza, gdyż dobór konkretnego tworzywa przełoży się na to, w jaki sposób i w jakich warunkach nasze meble będą mogły być użytkowane. Spośród najpopularniejszych produktów wymienić należy:

Zdecydowanie najbardziej wytrzymałe są meble z drewna egzotycznego (np. teaku). Charakteryzują się sporą ilością substancji oleistych i kwasu krzemowego – dzięki temu są w pełni odporne na wilgoć.

Jakie meble ogrodowe wybrać – funkcjonalność

Pamiętajmy o tym, iż piękny wygląd to nie wszystko – nawet najładniejsze meble mogą bowiem okazać się po prostu niewygodne. Przed zakupem przetestujmy je i sprawdźmy dokładnie ich wymiary. Aby spełniły swoje funkcje, powinny prezentować się następująco:

Funkcjonalność to także mobilność mebli. Jeżeli dysponujemy ogrodem sporych rozmiarów, dobrym wyjściem okaże się zakup mebli składanych, które przenieśmy w bardzo krótkim czasie. W przypadku ciężkich produktów stacjonarnych, powinniśmy pomyśleć o usytuowaniu ich blisko zadaszenia.

Jakie meble ogrodowe – styl

Kwestia ta jest często pomijana, a nie powinna. Podczas zakupu mebli ogrodowych musimy bowiem posiadać plan, dzięki któremu wystrój ogrodu stworzy jedną, spójną całość. Nie może być bowiem tak, iż kupimy nowoczesny, minimalistyczny, szklany stół, do którego dołączymy drewniane krzesła, wyglądające jak zabytki sprzed kilkuset lat. Połączenie to będzie po prostu niespójne. Za każdym razem przemyślmy więc dokładnie nasze wybory.

Przedstawione wyżej informacje powinny pomóc Wam podjąć właściwe decyzje. A jakie Wy meble ogrodowe polecacie?