Na zewnątrz coraz cieplej, a Ty szukasz orzeźwiającego zapachu idealnego na letnie dni? Mamy dla Ciebie kilka niezawodnych podpowiedzi!

Idealne zapachy letnie dla kobiet

• Light Blue D&G - ten kultowy już zapach powstał w 2001 roku i od tamtej pory nie tylko jest jednym z najlepiej sprzedających się zapachów w kategorii świeżaków, ale też jednym z najchętniej podrabianych zapachów w ogóle. Cudownie rześkie zapachy cytrusów pomieszanych z jabłkiem dodają energii, orzeźwiają i nie są nachalne. Nadają się na praktycznie każdą okazję.

• Eclat d'Aperge - mniej znany, a wyjątkowo urokliwy zapach kwiatowy. Gdyby pudrowy fiolet miał zapach, pachniałby właśnie jak Eclat d'Aperge - bzem, na którym osiadła poranna rosa. Idealny na wiosnę i lato, dla kobiety romantycznej, zwiewnej i kobiecej.

• Cool Water Davidoff - wielki konkurent Light Blue został wydany 5 lat przed nim. Zapach jest kwiatowo-wodny, z intensywnie wyczuwalnym melonem i kwiatem lotosu i lekką wonią ogórka. Idealne na ciepłe letnie dni dla kobiety naturalnej i lubiącej sport.

Zapach na lato dla Twojego mężczyzny

• Lanvin Oxygene - aromatyczne drzewne perfumy wydane przez dom mody Lanvin w 2010 roku wciąż są uwielbiane przez panów w każdym wieku. Jego największą zaletą jest świeży zapach igliwia, co sprawia, że zapach zyskuje elegancką, wytrawną nutę.

• Armani Acqua di Gio - kultowy już zapach od Armaniego o wyraźnej nucie wodnej świętuje swoje 20.lecie na rynku - i wciąż ma się dobrze. Zapach jest lubiany przez mężczyzn za jego świeżość i rześkość, a jednocześnie jest na tyle charakterystyczny, że jego właściciel nie pozostanie niezapamiętany.

• Azarro Chrome - cytrusowy zapach idealny na pory letnie, dla mężczyzn młodych duchem. Idealnie orzeźwia i nie męczy otoczenia, a dodatkowo odznacza się bardzo dobrą trwałością, co w przypadku zapachów cytrusowych nie jest takie oczywiste.

Woda toaletowa a perfumowana i kolońska

Zastanawiasz się, co oznaczają te skróty i który rodzaj wybrać? Mamy dla Ciebie małą ściągę:

EdP - Eau de Parfum, czyli woda perfumowana, zawiera 10-20% olejków zapachowych

EdT- Eau de Toilete to woda toaletowa o stężeniu o stężeniu 5-15%

EdC - Eau de Cologne to posiadająca 3-8% stężenia olejków

Czy to oznacza, że woda toaletowa jest po prostu słabszą wersją wody perfumowanej? A tzw. ogon zostawi za sobą właśnie EdP, z kolei EdT będzie zapachem bliskoskórnym? Niekoniecznie. Po pierwsze, poza ilością stężenia olejków zapachowych często różnią się składnikami. Z kolei choć zwykle regułą jest, że woda perfumowana dłużej i intensywniej pachnie, są zapachy, które obalają tę teorię, jak np. Cristal Noir Versace. Dla mężczyzn producenci zwykle proponują wody toaletowe, natomiast kobiety często mają do wyboru zapach w wersji zarówno wody perfumowanej, jak i toaletowej.