Naturalny blond jest jednym z najbardziej pożądanych kolorów włosów przez kobiety, a z drugiej strony najtrudniejszym do uzyskania w wyniku domowej koloryzacji. Rzeczywiście, rozjaśnianie i przyciemnianie włosów nie jest łatwym zadaniem i wymaga od nas pewnej wiedzy, jednak prawda jest taka, że kluczem do sukcesu w tym przypadku jest wybór odpowiedniej farby do włosów. Podpowiadamy zatem, jak wybrać dobrą farbę do włosów w kolorze naturalnego blondu i w jaki sposób przeprowadzić skuteczną koloryzację włosów!

Naturalny jasny czy ciemny blond?

Na samym początku musimy sobie uświadomić to, że włosy w kolorze naturalnego blondu mogą mieć różne stopnie jasności - możemy znaleźć farby zarówno w jasnym, jak i ciemnym (nieco miodowym) odcieniu naturalnego blondu. Bardzo ważne jest to, by już na samym początku dokonać właściwego wyboru, gdyż ma to ogromny wpływ na ostateczny efekt koloryzacji. Pamiętajmy, że kolor naturalnego blondu zobowiązuje nas do tego, by końcowy rezultat farbowania włosów również wyglądał naturalnie. Dlatego przy wyborze farby do włosów weźmy pod uwagę również kolor naszych brwi, oczu oraz odcień karnacji.

Ciepły czy zimny odcień naturalnego blondu?

Naturalne kolory włosów musimy przede wszystkim odpowiednio dopasować do tonacji kolorystycznej naszej skóry. W tym przypadku bardzo duże znaczenie ma to, czy wybierzemy ciepły czy chłodny odcień naturalnego blondu. Jak to wygląda w praktyce?

Naturalny kolor włosów - gdzie szukać dobrej farby do włosów?

Farbę do włosów w kolorze naturalnego blondu możemy znaleźć w ofercie środków do koloryzacji praktycznie każdej firmy kosmetycznej. Prawda jest jednak taka, że naturalny blond u poszczególnych marek może różnić się między sobą stopniem jasności oraz tonacją kolorystyczną, przez co w efekcie za każdym razem uzyskamy inny rezultat koloryzacji. Dlatego, stojąc przed wyborem odpowiedniej farby do włosów, warto przede wszystkim wziąć pod uwagę te marki, które cieszą się największym zaufaniem i najlepszymi opiniami wśród kobiet. Doskonałą propozycję stanowią w tym przypadku farby do włosów w odcieniach naturalnego blondu L’Oreal Paris, które w porównaniu z produktami innych marek od wielu lat nie mogą znaleźć się sobie równych. Farba blond od firmy L’Oreal pozwoli nam bowiem na uzyskanie wyjątkowego koloru włosów z naturalnymi refleksami blondu.

Rozjaśnianie i przyciemnianie włosów


Farbowanie włosów na blond to bardzo trudna sztuka, która wymaga od nas pewnej wiedzy i umiejętności. Oczywiście zabieg farbowania włosów w domu nie przynosi wielu trudności przy koloryzacji ton w ton - problem jednak może pojawić się przy chęci drastycznego rozjaśniania lub przyciemniania włosów. Pamiętajmy o tym, że najlepsze efekty przynosi stopniowa koloryzacja włosów o 1-2 tony, zaś w innym przypadku niewykluczone jest, że na naszych włosach pojawią się żółte lub czerwone tony. Jeśli więc mamy wątpliwości, co do sposobu przeprowadzenia koloryzacji włosów lub wyboru odcienia farby do włosów, warto udać się po poradę do swojego fryzjera.