Czysty, zadbany, wysprzątany dom, uśmiechnięta gospodyni, zadowolony gospodarz – sielski obrazek rodem z reklamy. Jednak rzeczywistość często rozczarowuje. Niezależnie od tego ile czasu poświęcasz na posprzątanie swojego domu, nie jesteś zadowolona z rezultatów swojej pracy. Efekt? Dom nie błyszczy, a Ty w ogóle nie masz czasu dla siebie.

Ambitne, przedsiębiorcze i energiczne kobiety na ogół biorą zbyt dużo na swoje barki. Wydaje im się, że świetnie poradzą sobie z pracą zawodową, prowadzeniem domu, wychowywaniem dzieci. Mało tego, są przekonane, że znajdą jeszcze czas wolny, który będą mogły poświęcić tylko sobie. W praktyce nierzadko okazuje się, że ten czas wolny znajdują kosztem nieprzespanych nocy. Jeśli nie uda się delegować części obowiązków na pozostałych członków rodziny, trzeba pomyśleć o innym rozwiązaniu. Czy myślałaś kiedyś o zatrudnieniu pomocy domowej?

Współczesna pomoc domowa to nie - znana z końca dziewiętnastego wieku - gosposia mieszkająca w służbówce i bez szemrania spełniająca wszystkie, nawet najbardziej irytujące i absurdalne zachcianki państwa. Współczesna pomoc domowa to osoba, która poznała tajniki skutecznego sprzątania, ma wypróbowaną gamę kosmetyków i chemii domowej. Wie jak umyć podłogi by błyszczały i jak umyć okna, by nie było na nich smug. W dodatku idealny efekt osiąga już za pierwszym razem! Podczas gdy Ty po raz enty walczysz ze smugami na lustrze, jej wystarcza jedno przetarcie szkła ściereczką, by błyszczało jak nowe. Jak ona to robi? Tego pewnie nie będzie chciała zdradzić, wszak to tajniki jej zawodu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by kilka razy w tygodniu wykorzystać jej umiejętności. Dobrą pomoc domową znajdziesz na www.pomocedomowe.pl Dom będzie błyszczał, a Ty będziesz miała czas na krótką drzemkę, wypicie kawy, pomalowanie paznokci, poczytanie książki, a może telefon do dawno zaniedbanej przyjaciółki.

Czego można oczekiwać od pomocy domowej? To już zależy od indywidualnych ustaleń pomiędzy zainteresowanymi stronami. Standardowo osoba pracująca jako pomoc domowa oferuje swoje usługi w zakresie: sprzątania, prania, prasowania, gotowania, zakupów, mycia okien a także koszenia trawników i pielęgnowania ogrodu. W sporadycznych przypadkach pomoc domowa może także przypilnować dzieci. Ale uwaga – pomoc domowa to nie to samo co niania. Nie każda będzie potrafiła godzinami bawić się z dzieckiem.

Ile kosztuje zatrudnienie pomocy domowej? Cena usług na ogół uzależniona jest od zakresu obowiązków oraz regionu kraju, w którym przyszło Ci mieszkać. Z całą pewnością pomoc domowa w małej miejscowości otrzymuje za swoją pracę mniejszą pensję niż osoba oferująca sprzątanie w Szczecinie, Poznaniu, Krakowie czy Warszawie.

Czy warto? Jeżeli można to czemu nie? Przecież idealnie prowadzony dom i czas wolny na własne przyjemności to coś, o czym w skrytości ducha od dawna marzysz...