Aranżując wnętrze mieszkania bądź domu, często stajemy przed problemem wyboru pomiędzy żaluzjami, roletami a firankami. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy, jednak warto przyjrzeć się też nowoczesnym propozycjom dostępnym na rynku. Od przysłon okiennych oczekujemy, że zmniejszą natężenie światła, uchronią nas przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów, a jednocześnie idealnie wkomponują się w wystrój wnętrza. Rolety typu dzień i noc to opcja funkcjonalna, która sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach.   

Praktyczne i eleganckie rolety dzień-noc

Innowacja i funkcjonalność

Rolety dzień i noc to rozwiązanie, które łączy w sobie elementy wszystkich tradycyjnych przysłon okiennych. Tkanina, z jakiej są zrobione, ułożeniem przypomina wzór zebry. Równoległe poziome pasy materiału zaciemniającego ułożone są naprzemiennie z pasami transparentnymi. Jest to połączenie funkcji typowej rolety materiałowej z możliwościami żaluzji. Pozwala to na precyzyjne kontrolowanie ilości i natężenia wpadającego światła, od dużego naświetlenia po zaciemnienie.

 

Do wyboru mamy całą gamę kolorów, co umożliwia perfekcyjne dopasowanie rolet dzień i noc do wystroju wnętrza, w którym mają zostać zamontowane. Są eleganckie oraz nowoczesne. Walory dekoracyjne są jednym z najważniejszych powodów, decydujących o komercyjnym sukcesie tego typu rolet w ostatnich latach.

 

Do ich zalet zaliczyć możemy także funkcjonalność. W zależności od rodzaju pomieszczenia, mogą być montowane na klasyczne okna, na ściany lub do sufitów. Sprawdzą się więc zarówno w mieszkaniach i domach, jak też w lokalach komercyjnych i publicznych. (Więcej informacji na temat rolet dzień i noc na stronie diadom.pl)

Rodzaje rolet dzień i noc

Pierwszy model rolet dzień i noc to tzw. typ klasyczny. Montowane są na ścianie lub suficie, aby zakryć większe powierzchnie, np. wnękę okienną. Zalecane są do okien o dużych rozmiarach. Świetnie sprawdzą się więc w biurach, restauracjach, bankach itp.

 

Kolejny typ to rolety dzień i noc mini - przeznaczone są do montażu bezpośrednio na ramie okiennej. Są przyklejane, zahaczane bądź przykręcane, co ułatwia ich montaż i demontaż. Ich dodatkową zaletą jest wyposażenie w żyłkę prowadzącą bądź magnesy, które utrzymują tkaninę blisko szyby. Nie trzeba się więc martwić o jej swobodne powiewanie na wietrze. Zalecane są do okien o małych gabarytach, a więc do większości mieszkań i domów.

 

Rolety dzień i noc w kasecie to rozwiązanie uważane za najbardziej eleganckie i stylowe. Tkanina schowana jest w kasecie, co zabezpiecza ją przez zakurzeniem, a dodatkowo boczne prowadnice rolety chronią materiał przed otarciami i innymi uszkodzeniami. Ponadto takie umieszczenie tkaniny uwydatnia jej walory dekoracyjne.

 

Rolety dzień i noc to doskonałe i innowacyjne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Nie tylko ich funkcjonalność, ale również walory dekoracyjne i różnorodność przekonają do siebie nawet największych przeciwników tego typu aranżacji okien. Odpowiednio dopasowane będą idealnym dopełnieniem wystroju wnętrza.

-

Autorem artykułu jest firma Styl-dom.info – producent nowoczesnych rolet, okien i drzwi.


Rolety dzień i noc idealnie pasujące do stylowo urządzonego mieszkania