Planowanie wakacji rozpoczynamy na długo przed tym, zanim wybrzmi ostatni dzwonek w szkole naszego dziecka, a szef zacznie narzekać, że termin urlopu wybraliśmy sobie niezbyt odpowiedni, bo sezon wysoki – zna ten turystyczny żargon… - to sezon na urlopy dla szefów, jednak, a nie dla szeregowych pracowników. Planowanie ma więc znaczenie kluczowe: rezerwacja terminu urlopu w firmie plus niezadowolenie szefa w pakiecie to taki firmowy rytuał. Szef w końcu wybór terminu urlopu zaakceptuje, my zaś mamy już upatrzone wymarzone wakacje w Bułgarii, w której ostatni raz byliśmy wieki temu, bodaj dzieckiem będąc z rodzicami na wczasach pod gruszą. Przez te wszystkie lata, kiedy to kolejne urlopy spędzaliśmy wybierając najmodniejsze destylacje – o, proszę: szeregowi pracownicy też znają turystyczny żargon – Bułgaria zmieniła się nie do poznania. To znaczy krajobrazy wciąż są bajeczne, ale infrastruktura w niczym już nie przypomina tej siermiężnej z czasów słusznie minionego ustroju. 


Zagłębie wyśmienitych domów wakacyjnych

 

Wybrzeże Morza Czarnego to ekskluzywna enklawa, by nie rzec: zagłębie, wyśmienitych hoteli, apartamentów i domów na wynajem, dzięki którym wypoczynek w Bułgarii to wypoczynek w miejscu tej samej klasy, co na Lazurowym Wybrzeżu. Doskonale wyposażone domy wakacyjne wyrastają tu na poważną konkurencję sieciowych hoteli – są położone w atrakcyjnych widokowo miejscach, zapewniają komfort użytkowania i całkowitą samodzielność oraz intymność – czego nie można powiedzieć ogromnych hotelach, a także gwarantują możliwość spędzenia czasu w większej grupie. Wynajęcie domu czy apartamentu wiąże się bowiem z niższymi kosztami tylko wtedy, kiedy decydujemy się na taki wariant wraz z grupą przyjaciół i równomiernie rozkładamy koszty. Wczasy w Bułgarii mogą więc być tanie i atrakcyjne równocześnie. Atrakcyjne, dodajmy, zarówno dla spragnionych dorosłych rozrywek par singli, jak i dla rodzin z małymi dziećmi. Także dla posiadaczy zwierząt domowych, które w wielu wakacyjnych kwaterach w Bułgarii są mile widzianymi gośćmi.

 

Zainwestuj czas

 

Aby jednak znaleźć takie wymarzone wakacyjne lokum nad Morzem Czarnym, trzeba zainwestować trochę czasu. Z pomocą przychodzi jak zwykle Internet. Strony internetowe specjalizujące się w gromadzeniu ofert noclegów w Bułgarii starają się aktualizować swoje zasoby co dnia. Więc jeśli zdecydujesz się na wakacje w Bułgarii, to polecam sprawdzenie dostępnych noclegów tutaj. Dzięki takim portalom (jak np. edom.pl), można nie tylko wyszukać hotel, apartament czy dom wakacyjny, spełniające nasze wymagania, ale także zarezerwować wybrany lokal, zorientować się w kosztach wynajmu oraz sprawdzić i porównać opinie osób, które już spędzały wakacje w miejscu, do którego my dopiero się wybieramy. Urlop w Bułgarii to dobra alternatywna dla najbardziej obleganych kierunków – tak, pamiętamy: destylacji…