Szukasz czegoś szalonego na prezent dla chłopaka lub przyjaciółki? A może sama chcesz zrobić coś, czego nie zrobiłaś nigdy wcześniej? Wybierz skok spadochronowy! Teraz skakać może praktycznie każdy. Jak to możliwe? Wystarczy tylko wybrać skoki tandemowe – to oferta przeznaczona także dla ciebie!


Wydawało ci się, że skoki spadochronowe nie są dla wszystkich, ale skrycie marzyłaś o tym, by skoczyć i zobaczyć świat z wysokości? Teraz nie musisz już odkładać swoich fantazji, bo wystarczy tylko wolny dzień i odrobina odwagi, żeby je zrealizować. Skoki tandemowe właśnie dlatego, że są tak szeroko dostępne, stały się bardzo popularne.

 

Na czym polega skok w tandemie?

Skoki tandemowe odbywają się wspólnie z doświadczonym instruktorem. Oznacza to, że uczestnik skoku jest spięty z nim za pomocą specjalnej uprzęży. Stosuje się zaawansowany sprzęt spadochronowy do skoków tandemowych oraz automaty spadochronowe. To gwarancja najwyższego bezpieczeństwa.

 

Do skoku tandemowego nie trzeba się specjalnie przygotować. Nie jest wymagana kondycja czy jakiekolwiek wcześniejsze kursy, nie trzeba też wykonywać badań lekarskich. Wystarczy tylko zgłosić się wyznaczonego dnia na lotnisko, tam odbyć krótkie przeszkolenie, które prezentuje zasady skoku i procedury bezpieczeństwa, wsiąść do samolotu i polecieć na wysokość 3000-4000 metrów. Potem następuje najważniejszy moment, czyli krok w przestworza i swobodne spadanie nawet z prędkością powyżej 200 kilometrów na godzinę. Przy 3000 metrach czas swobodnego spadania to około 30 sekund, dla 4000 metrów – 60 sekund. Po osiągnięciu określonego pułapu otwiera się spadochron, następuje powolne opadanie aż do lądowania na trawiastym lotnisku.

 

Cały wyczyn może być też dodatkowo nagrywany – wtedy za jego zarejestrowanie odpowiedzialny jest dodatkowy skoczek, który ma kamerę przymocowaną do kasku. Zdjęcia i filmy można odebrać jeszcze tego samego dnia po skoku lub pobrać z internetu.

 

Kto może skoczyć? Praktycznie każdy, ponieważ wymagania nie są wyjątkowo restrykcyjne. Główne przeciwwskazania to: waga powyżej 100 kilogramów, epilepsja, łamliwość kości, uszkodzenia kręgosłupa, ostre stany chorobowe układu oddechowego i krwionośnego.

 

Gdzie można skakać i ile to kosztuje?

Skoki tandemowe wcale nie są wyjątkowo drogie – ceny rozpoczynają się już od około 500 złotych za skok z wysokości 3000 metrów. Za rejestrację skoku trzeba dopłacić około 200 złotych. Warto sprawdzić szczegóły ofert, ponieważ można często otrzymać dodatkowe rabaty, na przykład przy rezerwacji skoku dla dwóch czy trzech osób czy też w prezencie urodzinowym.

 

Do bezpiecznego i ekscytującego skakania w tandemie zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” z Kruszyna pod Włocławkiem. Oferuje on pełną gamę skoków tandemowych wraz z usługą filmowania i fotografowania. Skok można też kupić jako voucher upominkowy. Rezerwację można łatwo wykonać przez internet, wchodząc pod adres: https://skydive.pl.

 

Gdy wobec tego marzysz o skoku ze spadochronem, zarezerwuj termin już teraz – na pewno nie pożałujesz takiej okazji!