Ty albo ktoś z twoich bliskich cierpi na uciążliwą alergię? Choć częściowo może temu zaradzić specjalna antyalergiczna pościel. Warto wiec rozważyć jej zakup. Na rynku istnieje obecnie wiele rodzajów zdrowotnej pościeli. Jak wybrać najlepszą i cieszyć się komfortem?

Wybierając kołdrę warto przede wszystkim skupić się na jej aspekcie zdrowotnym. Podstawową funkcją takiej kołdry jest zahamowanie i przeciwdziałanie rozwojowi roztoczy będących głównym źródłem alergii. Kołdra antyalergiczna powinna być wykonana przede wszystkim z wysokiej jakości materiałów, w tym poszycia przepuszczającego powietrze. Najlepiej jeśli będzie to 100% bawełna – naturalny surowiec o najlepszych właściwościach antyalergicznych, który zapewni odpowiednią wentylacje i odprowadzanie wilgoci. Dodatkowo dzięki możliwości prania takiej kołdry w wysokich temperaturach uda nam się pozbyć alergenów odpowiedzialnych za uczelnie. Kołdra powinna też być przyjemna w dotyku, miękka, komfortowa oraz wygodna w użytkowaniu.

Na rynku istnieje obecnie wiele rożnego rodzaju kołder. Jak więc się w tym wszystkim nie pogubić i wybrać tą właściwą? Po pierwsze musimy zdecydować się na konkretną serię pościeli. Do wyboru mamy m.in. Hollofil Allerban, uważaną za najlepszą serię dla osób uczulonych na roztocza, Sensidream dla pozostałych alergików i osób o skórze wrażliwej czy tzw. kołdry „cztery pory roku” o dużej funkcjonalności i różnorodnej grubości np. cieńsza na lato i grubsza na zimę. Istnieją również zestawy dedykowane specjalnie dla dziecięcego łóżeczka.

Warto również pamiętać o tym, że w przypadku dobrych kołder jakość idzie w parze z ceną. Za kołdrę wyższej jakości z naturalnych materiałów będziemy musieli zapłacić wiele więcej niż za tą pochodzącą z promocji w markecie aczkolwiek w perspektywie kilku lat zwróci nam się to z nawiązką. Dobrej jakości kołdry renomowanych polskich producentów można zamówić np. na hippo-sklep.pl. Znajdziemy tam kołdry i poduszki w standardowych polskich wymiarach zarówno dla dzieci jak i dorosłych, zróżnicowaną pod względem właściwości cieplnych, z certyfikatem Tekstylia Godne Zaufania.

Dobrze wybrana kołdra antyalergiczna to gwarancja ciepła oraz bezpiecznego i przede wszystkim zdrowego snu dla całej rodziny. Pomoże walczyć z uczuleniami i uczynić życie wszystkich alergików znacznie łatwiejszym.