Coś, co wydawać by się mogło zadaniem raczej prostym wcale takim nie jest. Wybór sofy czy kanapy do salonu musi być podyktowany kilkoma ważnymi czynnikami, o ile oczywiście zamierzamy dokonać zakupu wartościowego, a wybrany mebel ma przez długi czas spełniać swoje zadania. Przyjrzyjmy się tym kilku czynnikom, które zdecydują o tym, czy będziemy zadowoleni z zakupu.


Dziś mamy olbrzymi wybór, który zapewniają nam producenci mebli, zatem wydaje się, że jedynie koszt jest czynnikiem ograniczającym nasze decyzje. Oczywiście nie da się polemizować z faktem, że to gust i smak decydują w największej mierze o zakupie. Kanapa czy sofa musi po prostu nam się podobać i komponować się z wystrojem i aranżacją pomieszczenia, do którego jest przeznaczona. W chwili gdy wybraliśmy już tę, która odpowiada nam najbardziej, należy wziąć pod uwagę dodatkowe czynniki, które są istotne dla nas, jako użytkowników danego mebla.

Funkcja spania

To, jakie jest przeznaczenie kanapy decyduje o tym, na jaki zakup się zdecydujemy. Chociaż większość ludzi, zwłaszcza młodych, porzuca model mieszkań, w których salony są jednocześnie sypialniami sytuacja ta jest wciąż powszechna. Jeżeli kanapa w salonie nie musi służyć do spania, wówczas nie jest to warunkiem jej zakupu. Warto jednak zdać sobie sprawę z kilku zalet takich kanap. Nawet jeśli nie zamierzamy spać na niej regularnie, to że się się rozkłada jest raczej zaletą niż wadą. W końcu i tak stoi złożona, nieprawdaż? Taki mebel sprawdza się znakomicie kiedy musimy przenocować gości lub po prostu mamy ochotę spędzić noc przed telewizorem. A wygoda jest tym co warunkuje relaks i wypoczynek. Niewątpliwą zaletą kanap rozkładanych jest pojemnik na pościel. Nawet jeżeli nie przechowujemy tam kołdry i poduszki jest to znakomite miejsce, które można zagospodarować przechowując zupełnie inne rzeczy. Z reguły takie pojemniki są duże i łatwo dostępne zatem dlaczego z nich nie skorzystać? Tym bardziej jeśli takiego miejsca na przechowywanie np. odzieży sezonowej potrzebujemy. Jeżeli decydujemy się na zakup kanapy rozkładanej należy pamiętać o przestrzeni, którą dysponujemy oraz o tym co najważniejsze. Taka kanapa musi być przede wszystkim wygodna i łatwa w rozkładaniu. Konstrukcja powinna być solidna, a materac na tyle twardy, aby się nie zapadł.

Obicie

Wybór oferowany przez dzisiejszych producentów pozwala zakupić produkt najlepszy dla naszych potrzeb. Skóra, eko skóra oraz różnego rodzaju tkaniny dają nam szerokie pole manewru. W przypadku skór i materiałów skóropodobnych trzeba wziąć pod uwagę stylistykę salonu oraz to, czy w domu znajdują się czworonogi. Jeśli tak, nie jest to najlepszy pomysł, bo lubią one korzystać z kanap niemal tak często jak ich właściciele. A skórę i eko skórę dość łatwo uszkodzić mechanicznie. Takie zniszczenia mogą okazać się nieodwracalne. W przypadku materiałów i wzornictwa kwestią podstawową jest gust i preferencje. W końcu taka kanapa będzie nam służyła przez najbliższych kilka lat, zatem trzeba wziąć pod uwagę aranżacje wnętrza oraz ustawność samego mebla.

Typ kanapy/sofy

To prowadzi nas w kierunku wyboru samego typu kanapy. Możemy zdecydować się na sofę angielską, tradycyjną kanapę, wersalkę lub narożnik. Oczywiście decyzja będzie indywidualna dla każdego klienta i będzie podyktowana potrzebami i możliwościami każdego z nich. Kolor, projekt, kształt i wykonanie są przecież tymi czynnikami, które wpływają na nasz zakup i są podyktowane smakiem każdego z kupujących.

Kolor

Poza gustem ważne jest też przeznaczenie kanapy oraz to jakiego typu wyzwaniom będzie ona musiała stawić czoła. Ważnym jest aby pasowała ona do ogólnej kolorystyki i charakterystyki pomieszczenia, ale należy pamiętać, że nie będzie to ozdoba, a jeden z najbardziej eksploatowanych mebli w mieszkaniu. Kolor oraz odporność na zabrudzenia mogą tu dla niejednego z nas mieć największe znaczenie. Zabrudzenia prędzej czy później będą widoczne na każdej kanapie, ale decydując się na jasne wyposażenie salonu, należy liczyć się z tym że zabiegi pielęgnacyjne będą wymagane wcześniej oraz częściej. Tym bardziej jeśli w domu są zwierzęta.

Wybór sofy i kanapy jest ważny dla każdego. Jest on zdecydowanie prostszy jeżeli zdecydujemy się na zakupy w sprawdzonych i renomowanych sklepach. Jednym z nich jest lider na polskim rynku www.sofy24.pl Z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający nabywca, znajdzie tutaj mebel odpowiadający jego potrzebom. Zapraszamy do zapoznania się ofertą sklepu.