Ocena funkcjonalności plecaków szkolnych nie należy do łatwych, bowiem takie wyposażenie przeznaczone jest dla uczniów od 7 lat do późnego wieku studenckiego, czyli okresu pełnoletniości. Istnieją jednak cechy, które można odnieść do każdego wieku, a które są wyznacznikiem dobrego plecaka zarówno dla 10-latka, jak i dla studenta po 20-ce. Cechy te składają się zarówno na ocenę wyglądu zewnętrznego, jak i funkcjonalności, czyli tego, na ile praktyczny i dostosowany do konkretnych potrzeb jest dany model.

Designerski plecak to nie tylko pojęcie dotyczące nastolatka. Równie duże znaczenie do wyglądu przykładają studenci, czy nawet dorośli wybierając odpowiedni model plecaka na uczelnię, do pracy, czy do miasta.

Trzy najważniejsze atuty plecaków do szkoły

1. Design

Wygląd zewnętrzny to pierwszy element, na jaki zwraca uwagę każdy uczeń wybierający plecak, bez względu na wiek i potrzeby szkolne.


 

 

Nie bez powodu plecaki szkolne można podzielić na te dla dzieci, gimnazjalistów i młodzieżowe  Każda kategoria wzorów odzwierciedla gusta i oczekiwania, a takowe charaktery, zainteresowania i ogólne przekonanie przyszłych użytkowników, co do tego, jakie wzory są modne i efektowne. Pierwszoklasista nie będzie zadowolony z plecaka w czarnym kolorze, udekorowanego wzorem w typie graffiti. Z kolei 10-latek nie sięgnie po różowy plecak z motylkami tym bardziej, jeśli jest mężczyzną. W sprzedaży dostępne są też designerskie modele dla wybrednych, jak zaprezentowany na przykładzie plecak wykonany z bawełnianego tweedu – prosty, ale bardzo gustowny i z pewnością „dorosły”.

2. Funkcjonalna organizacja przestrzeni

Zaakceptowany design to dopiero pierwszy krok do zakupu, bowiem plecak powinien też być pakowny i funkcjonalny.

 W tym aspekcie również gusta i zdania są podzielone, a dla pierwszaka praktyczniejsze będzie inne wnętrze niż dla licealisty. Co ciekawsze wymagania rosną w gimnazjum, a później już uczniowie przykładają coraz mniejszą wagę do licznych kieszonek i praktycznych przywieszek, korzystając z nich dlatego, że są, a nie z powodu celowego wyboru. W plecakach ważna jest pakowność, a więc nie tylko trzy komory, ale też wielkość przynajmniej jednej dopasowana do dużej teczki lub książki. Dużym uznaniem cieszą się zamykane na suwaki kieszonki wewnętrzne i zewnętrzne, schowki na butelkę a także organizery, karabińczyki i kieszonka na telefon lub MP3.

3. Trwałość i komfort noszenia

Poza wyglądem zewnętrznym i organizacją wnętrza dla użytkownika plecaka ważne jest też, aby wytrzymał jak najdłużej, chronił zawartość i doskonale się nosił.

 

Kupowanie rzeczy w tym wieku nie jest za bardzo lubiane podobnie, jak rozstawanie się z nimi. Wytarte jeansy nastoletni chłopcy potrafią nosić latami, bo je uwielbiają nie chcą się ich pozbywać. Decydując się na plecak najbardziej pasujący do gustów i potrzeb chcą też, aby przetrwał jak najwięcej lat, a najlepiej, aby służyć od pierwszej klasy gimnazjum do końca edukacji. Dzięki doskonałym materiałom dziś już jest to możliwe. Sama tkanina plecaków zapewnia wieloletnie użytkowanie, a dodatkowo zastosowana na dnie nieprzemakalna wstawka zapewnia bezpieczeństwo zawartości. Plecaki dla najmłodszych mają też specjalne nieprzemakalne kolorowe peleryny. Poza trwałością liczy się też komfort noszenia, który zapewnia nie tylko ergonomiczna konstrukcja, stelaż aluminiowy, ale też szerokie regulowane szelki, profilowane plecy i oddychająca tkanina.

Trzy najważniejsze cechy dobrych plecaków posiadają wszystkie produkty firmy Topgal, które dodatkowo produkowane są w stylu zgodnym z najnowszą modą, a więc przyciągają uwagę wymagających młodych klientów. Każdy z modeli dobrany zgodnie z przeznaczeniem zaspokoi wszystkie potrzeby ucznia, nastolatka i studenta.