Przygotowania prezentu, bez względu na okazję, nie warto pozostawiać na ostatnią chwilę. Wybór wymaga przemyślenia, ponieważ podarunek powinien odpowiadać zainteresowaniom, potrzebom i upodobaniom osoby obdarowanej. W pośpiechu zwykle kupujemy coś standardowego, pospolitego, więc ani ofiarodawca, ani beneficjent nie są usatysfakcjonowani.
Najbardziej odpowiedni prezent, świadczący o indywidualnym potraktowaniu bliskiej osoby to prezent spersonalizowany. To nie koszt zakupu świadczy o wartości podarunku, ale oryginalność potwierdzająca nasze uczucia, podkreślająca bliskość i wzmacniająca więzy.

Gadżety ze zdjęciem
Święta Bożego Narodzenia to okazja, by choćby drobnymi upominkami zasygnalizować, że ktoś jest nam bliski i drogi, że o nim myślimy i chcemy mu sprawić przyjemność. A że kochanych czy zaprzyjaźnionych osób jest zwykle sporo, to najlepszym sposobem jest wybór prezentu spersonalizowanego przeznaczonego wyłącznie dla konkretnej osoby. Gdzie takie prezenty można znaleźć? Nie zobaczysz ich na sklepowej półce, lecz zamówisz na empikfoto.pl. Wystarczy, że wgrasz jedno z ulubionych zdjęć za pomocą prostego edytora, a następnie wybierzesz, na jaki gadżet ma trafić. Może to być kubek, t-shirt, pluszowa maskotka, poduszka, plakat, tapeta czy etui na telefon. Przy codziennych czynnościach te przedmioty będą przypominały o kochanych i kochających osobach.

Fotoksiążki zamiast klikania w klawiaturę komputera
Warto odświeżyć dawny obyczaj przechowywania fotografii w albumie. Obecnie ograniczamy się do oglądania zdjęć na monitorze komputera. „Klikamy” szybko i rzucamy okiem w pośpiechu, bez refleksji, bez wzruszeń. Tymczasem zdjęcia, umieszczone w indywidualnie dobranym albumie (okładka, rodzaj papieru, tytuł itp. – do wyboru), umożliwiają uważne przyjrzenie się, przypomnienie emocji, jakie towarzyszyły robieniu „fotek”, powrót do wspomnień. Takie spersonalizowane fotoksiążki mogą zawierać zdjęcia z uroczystości rodzinnych, wypraw wakacyjnych, zdjęcia dokumentujące historie miłości czy przyjaźni, zdjęcia ukazujące dorastanie dzieci. Pomysłów jest mnóstwo, a każdy z nich – zrealizowany z myślą o wybranej osobie – na pewno sprawi jej dużo radości i pewnie wywoła łezkę wzruszenia.

Fotokalendarze – prezent na cały rok
Nawet piękny i artystycznie wykonany kalendarz nie zastąpi fotokalendarza, na którym znajdą się zdjęcia bliskich osób. Babcia przyglądająca się fotografii ukochanego wnuka, który uśmiecha się do niej z kalendarza na ścianie czy na biurku, dziewczyna, która tęskni za chłopakiem, bo na co dzień ogląda go rzadko, ale zawsze jest przy niej na kalendarzu – czy to nie wzruszające? A jeszcze na przykład zdjęcia z wakacji, które przypominają miłe chwile i krajobrazy? A może „fotka” ukochanego zwierzaka? Najważniejsze, by osoba obdarowana takim oryginalnym prezentem, odczuła, że jest nam bliska, że znamy i podzielamy jej uczucia.

Dzięki empikfoto.pl, sami możemy być projektantami takiego fotokalendarza. Do wyboru mamy szablony, tła, ramki i kliparty, wysokiej jakości papier. Stwórzmy więc niepowtarzalny prezent, by zaskoczyć, rozśmieszyć czy rozczulić kogoś bliskiego!