Żyjemy w czasach, w których każdy chciałby mieć piękną i szczupłą sylwetkę. W osiągnięciu wymarzonego celu nie zawsze jednak wystarcza jedynie dbanie o zdrową i zbilansowaną dietę czy wzmożona aktywność fizyczna. W takich przypadkach bardzo pomocne okazują się być osiągnięcia medycyny estetycznej.

Oprócz niewłaściwego sposobu odżywiania, czy małej ilości ruchu, wpływ na odkładającą się tkankę tłuszczową, a co za tym idzie na dodatkowe centymetry w talii, mają także różnego typu czynniki indywidualne, m.in. predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne, stres czy choroby przewlekłe. To wszystko sprawia, że bardzo często do osiągnięcia idealnej sylwetki nie wystarczają tylko ćwiczenia i dieta. W takich wypadkach warto jest się zastanowić nad skorzystaniem z oferty kliniki medycyny estetycznej.

W XXI wieku kliniki medycyny estetycznej oferują bardzo wiele możliwości pozbycia się niechcianych krągłości oraz dodatkowych kilogramów. Tym co wyróżnia przeprowadzane obecnie zabiegi, od zabiegów sprzed kilku, czy kilkunastu lat jest ich mała inwazyjność lub wręcz bezinwazyjność. Najpopularniejszymi obecnie sposobami zadbania o sylwetkę są zabiegi Vaser Lipo HD, Maximus TriLipo oraz UltraShape.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD

Jednym z największych osiągnięć ostatnich lat jest zastąpienie tradycyjnych zabiegów potocznie zwanych „odsysaniem tłuszczu”, technologią liposukcji ultradźwiękowej. Zabiegi Vaser Lipo HD, bo o nich teraz mowa, w odróżnieniu od tradycyjnej liposukcji, nie polegają tylko i wyłącznie na usunięciu nadwyżki tkanki tłuszczowej, ale także na wymodelowaniu sylwetki.

Jak tłumaczy dr Wojciech Rybak z kliniki medycyny estetycznej i laseroterapii Ars Estetica: „Zastosowanie ultradźwięków w usuwaniu nadmiarów tkanki tłuszczowej stało się prawdziwą rewolucją w medycynie estetycznej. Dziś możemy skorzystać z liposukcji ultradźwiękowej trzeciej generacji – liposukcji high-definition, która jest połączeniem liposukcji z zabiegiem lipomioplastyki, która pozwala na wymodelowanie tkanki tłuszczowej w taki sposób, aby odpowiednio zaznaczyć zagłębienia oraz uwypuklić mięśnie”.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym nasiękowym, sedacji lub znieczuleniu ogólnym. Rodzaj znieczulenia zależy od obszaru poddanego zabiegowi oraz od rozległości procedury. Do tkanki podskórnej wprowadza się końcówkę aparatu Vaser Lipo HD, która generując wysokiej częstotliwości drgania, powoduje odłączenie tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Dzięki użyciu płynów nasiękowych, tkanka tłuszczowa zmienia się w emulsję, którą usuwa się za pomocą specjalnego masażu lub kaniuli. Nowoczesna technologia urządzenia Vaser Lipo HD umożliwia jednoczesne modelowanie sylwetki. Zabieg doskonale sprawdza się u osób, które pomimo ćwiczeń, nie mogą pozbyć się tkanki tłuszczowej np. z brzucha, boczków, pośladków czy pleców. Metoda Vaser Lipo High Definition pozwala uzyskać efekt wysportowanej sylwetki z podkreśleniem „kaloryfera” na brzuchu u mężczyzny, a w przypadku kobiet, umożliwia uzyskanie wcięcia w talii czy efektu płaskiego brzucha z zaznaczoną bruzdą pachwinową.

Maximus TriLipo

Technologia Maximus TriLipo oparta jest na działaniu fal radiowych. W odróżnieniu od zabiegu liposukcji ultradźwiękowej, technologia ta jest całkowicie bezinwazyjna. Fale radiowe powodują rozgrzanie obszaru objętego zabiegiem do temperatury 45-55oC, bez naruszania delikatnej powierzchni skóry. Dzięki takiemu działaniu podgrzana tkanka tłuszczowa uwalnia tłuszcz z komórek do przestrzeni międzykomórkowej, umożliwiając tym samym jego usunięcie z organizmu poprzez naturalne procesy metabolizmu. Zabieg powoduje również obkurczenie włókien kolagenowych w skórze oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien, dzięki czemu zwiększa się napięcie skóry i uzyskuje ona młodszy wygląd. Urządzenie Maximus TriLipo ma dodatkowo funkcję Dynamicznej Aktywacji Mięśni (DMA), która poprawia cyrkulację, dzięki czemu uwolniony z komórek tłuszcz zostaje szybciej wydalony z organizmu. Ponadto, wprowadzenie odpowiednich mięśni w delikatne drgania wspomaga kształtowanie wybranych partii ciała.