Zaczął się wrzesień, więc zaczęło się także codziennie wyprawianie naszych pociech do szkoły lub przedszkola. Musimy dbać o codzienne wybieranie schludnego stroju, prasowanie, pilnowanie żeby umyły zęby. Oprócz tego bardzo ważna jest fryzura, jaką zrobimy naszemu dziecku. Musi ona wyglądać estetycznie, być wygodna, a nasz maluch musi się w niej dobrze czuć. Powinna również trzymać się przez cały dzień w szkole.

Prawidłowe obcięcie włosów

Wizyta z dzieckiem u fryzjera nie należy do łatwych zadań. Często boją się one przyrządów fryzjerskich, płaczą i nie mogą usiedzieć w miejscu. Ważny jest wybór odpowiedniego salonu, najlepiej takiego, który specjalizuje się w strzyżeniu dziecięcym. Będą oni umieli dobrać odpowiednią fryzurę dla naszej pociechy oraz zajmą się nią tak, aby wizyta kojarzyła się przyjemnie, a nie jako niemiłe przeżycie. Ważne jest to, aby włosy nie przeszkadzały naszemu dziecku, a grzywka była obcięta odpowiednio krótko, żeby nie wpadała do oczu.

Jakie fryzury?

Jeżeli mamy córkę o dłuższych włosach, to najlepiej jest je spinać i wiązać, aby zapewnić komfort. Dobrym pomysłem na fryzurę dla dziewczynki są dwa warkocze. Zapewniają wygodę, wyglądają ładnie i schludnie. Możemy też zamienić je na dwa kucyki lub koński ogon. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać ze spinkami i ozdobami we włosach – podczas zabawy mogą się o coś zaczepić lub wplątać we włosy. Wybierajmy takie, które przylegają do głowy i są bezpieczne.

Szalona nastolatka

Jeżeli mamy nastoletnią córkę, to wiemy jakie pomysły potrafią jej czasem strzelić do głowy! Może ona chcieć pójść do szkoły z toną brokatu na głowie lub w natapirowanej fryzurze, która z pewnością nie nadaje się na lekcje. Najlepiej pójść z córką do fryzjera, który wybierze dla naszej córki ładne i skromne uczesanie, które jej się spodoba i nie będzie miała potrzeby go dodatkowo „upiększać”. To samo tyczy się chłopców, którzy mają ochotę na czerwony lub zielony kolor na włosach.

Wiele salonów fryzjerskich oferuje strzyżenie dziecięce. Ich oferty znajdziesz na LadyTime.pl, a dodatkowo możesz trafić na wyjątkowe promocje!