Wszystkie chyba uwielbiamy zakupy, a jeszcze bardziej lubimy, gdy nie nadwerężają one naszego domowego budżetu. Sklepy internetowe oferują nam wiele ciekawych opcji, jak np. cashback za zakupy czy uczestnictwo w programach lojalnościowych. Czy wiesz, jak z nich korzystać?  

Jak uzyskać zwrot części pieniędzy?
Robisz zakupy w swoim ulubionym sklepie, a część wydanej kwoty wraca na Twoje konto. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Sklepy internetowe starają się na różne sposoby przyciągać do siebie klientów, a usługa cashback za zakupy jest jednym z najnowszych rozwiązań. System ten funkcjonuje na podobnej zasadzie jak dobrze znany PayBack – jednak zamiast kłopotliwych nieraz punktów wymienianych na nagrody jako ostateczną gratyfikację otrzymujemy po prostu złotówki. Nie potrzebujemy też żadnych dodatkowych kart, wystarczy po prostu kupować za pośrednictwem portali zwrotów gotówkowych oferujących cashback za zakupy, jak np. StarBonus. W programie bierze udział wiele znanych sklepów, jak np. Answear.com, Douglas czy MyBaze.

Nagroda dla lojalnych
Kolejnym pomysłem na oszczędzanie podczas zakupów w internecie jest uczestnictwo w programach lojalnościowych. Niemal każdy większych sklep prowadzący sprzedaż online posiada swój program dla stałych klientów. Czy warto korzystać z takiej opcji? Na pewno najpierw zastanówmy się, czy rzeczywiście będziemy często kupować w danym sklepie, czy raczej zakup był tylko jednorazowy. Warunkiem przystąpienia do klubu stałego klienta jest zwykle zamówienie newslettera oraz odpowiednio częste zakupy, dlatego staje się to opłacalne jedynie dla naprawdę lojalnych klientów. Jeśli jednak zaliczamy się do ich grona, możemy liczyć na naprawdę spore zniżki oraz atrakcyjne bonusy.

Czy wiesz, jak kupować najtaniej?
W internecie mamy do wyboru tak dużo opcji, że czasem możemy przeoczyć tę najtańszą. Dlatego warto korzystać z porównywarek cenowych, dzięki którym wygodnie i szybko porównamy poszczególne parametry wybranych przez nas produktów. Różnica cenowa wynosi niekiedy nawet kilkadziesiąt procent. Dobrym sposobem na oszczędzanie jest też zaglądanie na portale zbierające w jednym miejscu wszystkie kupny rabatowe do wielu sklepów z różnych kategorii. Takie promocje są zwykle o wiele atrakcyjniejsze niż te w sklepach stacjonarnych – unikamy też kupowania pod presją, które kończy się nieraz posiadaniem wielu całkowicie niepotrzebnych rzeczy.

Cashback za zakupy, kupony zniżkowe oraz programy lojalnościowe to tylko kilka z wielu sposobów na rozsądne kupowanie w sieci. Warto zawsze być na bieżąco i poszukiwać nowych rozwiązań, dzięki czemu w naszej kieszeni pozostanie więcej gotówki.