Cukier służy nam do słodzenia herbaty, kawy, niektórych potraw… Nie każda z nas wie o tym, że również może służyć do depilacji! Ten słodki sposób przebiega za pomocą pasty cukrowej. Skuteczność tej metody jest porównywalna do depilacji woskiem. Od wieków znana jest na Bliskim Wschodzie.

Pasta cukrowa - co to jest?

To mieszanka cukru, wody i soku z cytryny. Dzięki temu, że jest wykonana z naturalnych składników, może być stosowana nawet przez alergików. Możemy ją zrobić same w domu, łącząc szklankę cukru z połową szklanki wody i odrobiną soku z cytryny albo kupić w drogerii. Jednak jeżeli nie wiemy dokładnie jak przebiega taka depilacja, warto wykonać ją u kosmetyczki.

Jak wygląda taka depilacja?

Pasta cukrowa podgrzewana jest do 100 stopni. Następnie schładza się ją do temperatury ciała. Bardzo ważne jest uzyskanie gęstej i kleistej konsystencji. Pastę nakłada się na ciało, wygładza i odrywa szybkim ruchem. Można ją stosować na wszystkie jego części, zarówno na nogi, jak i na wrażliwe okolice bikini. Podczas zabiegu odczuwamy tylko lekki ból, mniejszy niż w przypadku depilacji woskiem. Ta metoda nie powoduje również podrażnień. Jedynymi przeciwwskazaniami do jej wykonywania są świeże rany, liczne brodawki i oparzenia słoneczne. Jej efekty utrzymują się od dwóch do nawet czterech tygodni.

Same zalety!

Depilacja pastą cukrową ma wiele zalet. Jest bezpieczna i mogą ją stosować nawet kobiety mające żylaki i rozszerzone naczynka. Nie powoduje podrażnień, poparzeń skóry, nie wywołuje reakcji alergicznych. Powoduje tylko lekki ból, ponieważ nie przykleja się do skóry. Wystarczy, że nasze włosy mają około 2 mm i już możemy je usunąć. Dzięki temu nasza depilacja będzie regularna. Zapewnia też długotrwałe efekty. Skóra po zabiegu jest gładka i oczyszczona z martwego naskórka.

Po przeczytaniu artykułu nabrałaś ochoty na taką depilację? Wejdź na LadyTime.pl i znajdź salon, który wykonuje ją w twojej okolicy po jak najbardziej przystępnej cenie. Zapoznaj się również z opiniami na jej temat.