Zakynthos to prawdziwe spełnienie wakacyjnych marzeń. Cudowne plaże, fantastyczna pogoda i lazurowy błękit morza tworzą idealną scenerię pod wypoczynek, niemniej nie tylko ona decyduje o niesłabnącej popularności tej greckiej wyspy.

Zakynthos, leżąca na wodach Morza Jońskiego, to trzecia pod względem wielkości grecka wyspa. Na Zakynthos możemy zarówno rozkoszować się słodkim lenistwem, jak i pielęgnować sportowe pasje, zwiedzać czy wybrać się na fascynujące spotkanie z naturą. Co więcej, rezerwacja biletów lotniczych, np. na stronie TravelOVO.pl, jest obecnie tak prosta, że niemal w dowolnym momencie możemy zaplanować nasz wyśniony urlop.

Plaże światowej sławy

Nie wszyscy odwiedzający Grecję wiedzą, że to właśnie na Zakynthos znajdują się najpiękniejsze plaże na świecie, doceniane przez najsłynniejszych podróżników. Prawdziwą chlubą Zakynthos w tej kategorii jest plaża Navagio, ukryta wśród skał i właściwie niedostępna od strony lądu. Od 1982 roku stałym elementem krajobrazu plaży Navagio jest wrak greckiego frachtowca, który przyciąga turystów otulającą go aurą tajemniczości.

Na szczególne wyróżnienie bez wątpienia zasługuje też Zatoka Laganas, wzdłuż której rozciąga się jedna z najdłuższych plaż Morza Śródziemnego. Ta jest już oczywiście ogólnodostępna dla wczasowiczów, którzy marzą nie tylko beztroskich kąpielach morskich i słonecznych, ale też chcą spróbować swoich sił w windsurfingu, kitesurfingu i sportach motorowodnych lub doskonalić posiadane w tym zakresie umiejętności.

Atrakcje w sercu wyspy

Turystów nigdy nie brakuje także w mieście Zakinthos, będącym jednocześnie stolicą wyspy. W Zakinthos warto odwiedzić Muzeum Sztuki Bizantyjskiej, w którym zgromadzono imponującą kolekcję renesansowych dzieł sztuki. Pozostałe zabytki, jakie powinniśmy zobaczyć, to przede wszystkim Katedra św. Dionizosa i Kościół św. Mikołaja, które jako jedne z nielicznych ocalały po trzęsieniu ziemi, mającym miejsce w połowie XX wieku.

Urlop blisko natury

Jednak Zakynthos czeka nie tylko na amatorów aktywnego wypoczynku czy miłośników zwiedzania. Ta grecka wyspa w znakomitym stylu spełni także oczekiwania pasjonatów przyrody. Zainteresuje ich zwłaszcza fakt, że na Zakynthos znajdują się lęgowiska żółwia morskiego, które objęto dodatkową ochroną, tworząc Narodowy Park Morski.

Naturalny krajobraz Zakynthos, który potrafi skutecznie zauroczyć nawet najbardziej opornych turystów, tworzą ponadto gaje oliwne, winnice, sady cytrusowe i lasy sosnowe, które wspólnie budują wspaniałą scenerię pod urlop z dala od cywilizacyjnego zgiełku i codziennych obowiązków.