Liczne obowiązki domowe sprawiają, że wiele młodych mam nie ma czasu na odpowiednią pielęgnację ciała. Ciężka praca oraz częsty kontakt z wodą odbijają się przede wszystkim na naszych dłoniach. Sucha skóra staje się bardziej podatna na urazy, a wygląd rąk zdradza i nasz wiek, i zmęczenie. Jak szybko i skutecznie poprawić ich stan?

Dłonie – co im zagraża?

Popękana, szorstka i sucha skóra – oto problemy z dłońmi, które pojawiają się u wielu kobiet zajmujących się prowadzeniem domu. Kontakt z płynami, proszkami oraz częste mycie rąk są głównymi przyczynami kłopotów. Młode mamy muszą się też liczyć z tym, że częste przewijanie dziecka oraz sięganie po pudry, zasypki i inne środki do pielęgnacji, może się odbić na stanie ich dłoni. Jak zatem je uchronić?

Jak pielęgnować zmęczone i przesuszone dłonie?

Sucha, pozbawiona elastyczności i odporności skóra dłoni jest problemem nie tylko kosmetycznym. Zmęczone, zapracowane dłonie nie tylko prezentują się mało atrakcyjnie, ale sprawiają wiele problemów z ogólnym samopoczuciem. Podatność na urazy i pękająca skóra są przyczynami bólu, a przesuszony lub zrogowaciały naskórek utrudnia m.in. opiekę nad dzieckiem. Młode mamy mają niewiele czasu na pielęgnacyjne zabiegi. Maseczki oraz kąpiele odżywcze nie są w ich przypadku z tego właśnie powodu zbyt dobrym pomysłem. Skuteczny może się za to okazać intensywnie nawilżający i odżywiający krem do rąk. W większości tego typu kosmetyków podstawowym składnikiem jest gliceryna. To ona chroni przed wysuszeniem. Roślinne wyciągi, dodatki witamin i minerałów są dla niej uzupełnieniem. Nawet wyjątkowo skuteczny krem do rąk Mixa bazuje na glicerynie, dla której wsparciem jest kojąca i wygładzająca skórę alantoina.

Drobne kroki do pięknych dłoni

Zastosowanie się do kilku prostych zasad może sprawić, że każda kobieta ochroni swe dłonie przed przesuszeniem bez konieczności unikania codziennych prac. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim o tym, by w ciągu dnia systematycznie stosować krem do rąk. Sięganie po taki kosmetyk jest szczególnie ważne po umyciu rąk, a jego zastosowanie ma uchronić dłonie przed utratą wilgoci. Warto też pamiętać o sięganiu po gumowe rękawiczki np. w czasie prania ręcznego, zmywania naczyń lub w trakcie wykonywania innych czynności, podczas których nasze dłonie mogą mieć kontakt z wilgocią, detergentami oraz innymi środkami chemicznymi. Taka ochrona nie kosztuje wiele, a może uwolnić każdą gospodynię domową od problemów z popękaną i przesuszoną skórą rąk.

Troska o piękne dłonie nie musi być trudnym zadaniem. Dzięki odpowiednim kosmetykom oraz dbałości o to, by nie narażać rąk na zbyt częsty kontakt z tymi czynnikami, które są dla nich największym zagrożeniem, każda zapracowana pani domu może liczyć na wspaniałe efekty.