Makijaż trwały to rodzaj tatuażu, którego celem jest podkreślenie urody kobiety. Twarz nabiera dzięki niemu wyrazistości. Makijaż tego rodzaju pozwala na skorygowanie konturu ust, oczu czy też brwi. Na jaką metodę zdecydować się w przypadku makijażu trwałego brwi?

Makijaż permanentny podbił serca wielu kobiet. Choć cena zabiegu nie jest niska, to przeliczając koszty poniesione na kosmetyki na przestrzeni kolejnych lat oraz biorąc pod uwagę zaoszczędzony czas, warto pomyśleć o tej formie makijażu.

Brwi to ważny wyznacznik kobiecości. Niestety zdarza się, że natura obdarza kobietę mało widocznymi i wyraźnymi brwiami. Panie najczęściej sięgają po kredki i tusz, którymi próbują dorysować mało widoczne włoski. Nie wygląda to jednak atrakcyjnie. Makijaż trwały daje natomiast możliwość osiągnięcia efektu, który ucieszy każdą kobietę. Należy jednak porównać różne metody, ponieważ nie wszystkie dają naturalny, piękny efekt


Tradycyjna metoda klasyczna

Do niedawna metodą, która dominowała w salonach kosmetycznych, było tradycyjne mechaniczne cieniowanie brwi. Do wykonania makijażu stosowano urządzenia biostymulujące i jednorazowe sterylne igły. Efekt jednak nie był do końca zadowalający, ponieważ brwi wyglądały jak odręcznie namalowana kreska. Odkąd pojawiła się konkurencyjna metoda, weszła ona szturmem do uznanych salonów kosmetycznych.

Alternatywą okazała się metoda piórkowa, która podbiła serca kobiet. Daje ona naturalniejszy efekt i co bardzo ważne, jest o wiele mniej inwazyjna.

Metoda piórkowa – inaczej kreskowa

Jeśli kobieta zamierza wykonać makijaż permanentny brwi, warto wziąć pod uwagę zalety, jakie daje metoda piórkowa brwi. Zabieg wykonuje się wyłącznie przy użyciu narzędzi jednorazowych. Są to zupełnie płaskie igły, które połączono w piórka. Sterylność zabiegu oraz delikatność, jaką zapewniają cienkie jak piórko igły, sprawiają, że metoda jest mniej inwazyjna, aniżeli klasyczna. Dyskomfort podczas zabiegu jest również znacznie mniejszy.

Podobnie obrzęki powstałe podczas wykonywania zabiegu są niewielkie i znikają już po kilku godzinach. Skóra praktycznie nie zostaje uszkodzona, ponieważ barwnik zostaje wprowadzony jedynie bardzo płytko pod naskórek.

Metoda piórkowa brwi jest tak doskonała, że trudno odróżnić wykonany makijaż od naturalnego wyglądu. W metodzie tradycyjnej dokonuje się nakłuć w postaci pojedynczych kropek, co powoduje nienaturalny efekt. Natomiast gdy powstaje makijaż permanentny brwi metodą piórkową, każdy pojedynczy włos może być różnicowany od cienkiego do grubego. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie www.strefa-piekna.pl.