Choć do święta zostało jeszcze trochę czasu, już teraz warto zastanowić się nad prezentem dla bliskiej nam osoby. Idealnym pomysłem na podarunek może okazać się właśnie zegarek. Tylko pytanie – jaki wybrać?

Bardzo ważne będzie również postawienie na zegarek bardzo dobrej jakości. Sobie oczywiście możemy raz na jakiś czas sprawić modny, tani czasomierz, któremu po pół roku zedrze się aplikacja z paska czy mocno zarysuje szkiełko. Obdarowywanie czymś takim bliskiej osoby jest jednak nie na miejscu. Dlatego też musimy liczyć się z faktem, że zakup porządnie wykonanego zegarka wyniesie nas odpowiednio więcej.

Na jaki model się zdecydować?

Wybór zegarków dostępnych w sklepach może przyprawić nas o zawrót głowy. Aby ułatwić sobie zadanie, warto ograniczyć się do poszukiwania egzemplarza utrzymanego w określonej stylistyce, np. zegarka sportowego lub eleganckiego. Znacznie zawęzi to zakres poszukiwań. Poniżej opowiadamy więc pokrótce o poszczególnych rodzajach zegarków.

Zegarek sportowy

Będzie idealny dla mężczyzny aktywnego i lubiącego spędzać czas na świeżym powietrzu. Wytrzyma znacznie więcej niż klasyczny czasomierz, a jego dodatkowe funkcje z pewnością niejednokrotnie okażą się bardzo przydatne. Wśród najciekawszych funkcjonalności zegarków sportowych można wymienić chociażby barometr, termometr czy pulsometr.

Popularne zegarki sportowe:

Zegarek elegancki

Doskonale sprawdzi się na nadgarstku tych osób, których praca wymaga formalnego stroju. Będzie dobrym dopełnieniem eleganckiej męskiej stylizacji. Postarajmy się wybierać modele wyposażone w pasek z dobrej jakości skóry – dzięki temu będziemy mieć pewność, że nieestetyczne pęknięcia nie wystąpią na nim zbyt szybko.

Popularne eleganckie zegarki:

Zegarek modny

Większość mężczyzn w średnim wieku to zwolennicy modowej klasyki. Niektórzy jednak, mimo mijających lat, pozostają przy barwnym i rzucającym się w oczy stylu ubioru. Jeżeli mamy pewność, że obdarowywana przez nas osoba należy do drugiej z wymienionych grup, możemy skusić się na zakup zegarka o awangardowym kształcie lub ciekawym kolorze.

Najpopularniejsze modne zegarki:

Inteligentny zegarek typu smartwatch

Z kolei fanom nowinek technologicznych przypadną do gustu smartwatche. Te niepozorne zegarki współpracują z telefonami komórkowymi i są w stanie zawiadomić swojego właściciela o nowych wiadomościach czy nadchodzących połączeniach. Wiele z nich posiada również funkcje pozwalające na monitorowanie naszych sportowych osiągnięć, np. czasu i prędkości biegu.

Najpopularniejsze zegarki typu smartwatch:

Zegarek dla taty powinien oczywiście jak najdokładniej trafiać w jego gust, więc najlepiej przed wybraniem się do sklepu dokładnie przemyśleć tę sprawę. Egzemplarz czasomierza będzie kosztował nas niemało, a ryzyko zakupu czegoś nie do końca odpowiadającego preferencjom obdarowywanej osoby jest całkiem spore. Czasem więc warto po prostu zrezygnować z tego pomysłu na rzecz bardziej bezpiecznej opcji.