Wiosną szczególnie krytycznie przyglądamy się naszej sylwetce oraz odczuwamy niedobór witamin i minerałów, w które uboga jest zimowa dieta. Jak bezpiecznie pozbyć się nagromadzonych zimą zbędnych kilogramów i wzmocnić organizm?

Wiosenne oczyszczanie organizmu

Zanim przystąpimy do odchudzania oraz wzmacniania organizmu właściwą dietą i suplementacją witaminową warto najpierw pozbyć się nagromadzonych w nim toksyn, które powodują nasze gorsze samopoczucie, bóle głowy, bezsenność oraz zmęczenie często mylone z objawami wiosennego przesilenia.

Organizm możemy oczyszczać na wiele różnych sposobów. Doskonale w cym celu sprawdzi się spożywanie dużej ilości wody mineralnej z dodatkiem cytryny, zielonej herbaty oraz stosowanie naturalnych suplementów diety, które zawierają np. ekstrakt z jagód Acai.

Właściwa dieta

Stosując terapie oczyszczające organizm znacznie przyśpieszymy przemianę materii, sprawimy, że organizm będzie lepiej pracował, a tym samym znacznie szybciej pozbędziemy się nadmiaru kilogramów.

Wiosenna dieta, która ma za zadanie wzmocnić organizm oraz przywrócić nam szczupłą sylwetkę powinna zawierać jak najwięcej naturalnych i wartościowych składników odżywczych. W naszym menu nie powinno zabraknąć:

Świeżych warzyw i owoców

Produktów pełnoziarnistych – pieczywo, kasze, brązowy ryż

Chudego mięsa – drób, wołowina, cielęcina, królik

Chudego nabiału – twaróg, kefir, jogurty naturalne (bez cukru)

Ryb

Tłuszczów roślinnych – oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany i z pestek winogron

Produktów bogatych w błonnik pokarmowy

Stosowanie lekkostrawnej diety i modyfikacja sposobu przygotowywania posiłków polegająca na eliminacji smażenia i spożywaniu potraw duszonych, grillowanych bez tłuszczu, pieczonych w folii lub gotowanych na parze nie tylko pozwoli nam dostarczyć do organizmu dużą dawkę witamin i minerałów, ale także widocznie wpłynie na naszą wagę i pozwoli szybko schudnąć.

Wiosenne wspomaganie organizmu

Jeżeli chcemy szybko zauważyć efekty stosowania diety i nie zaszkodzić naszemu organizmowi warto wspomóc się dobrymi suplementami diety, które pomagają schudnąć i zapewniają nam dodatkową dawkę witamin i minerałów.

Suplementy pomogą nam również oczyścić organizm i szybko odzyskać dobrą formę poprzez zawartość sprawdzonych i w 100% naturalnych składników jak np. żeń-szeń, L-arginina czy jagody Goi. Doskonale skomponowane suplementy m.in. odchudzające, oczyszczające i wzmacniające organizm, które są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia znajdziemy na stronie www.topsuplementy.com

Wiosenna dieta i suplementacja to jednak nie wszystko. Aby efekty były naprawdę zadowalające należy postawić także na ruch, który pomaga dojść do dawnej formy, wspomaga wydzielanie hormonów szczęścia, dotlenia organizm oraz modeluje sylwetkę.

Wiosenna aura zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, dlatego powinniśmy codziennie zarezerwować, choć chwilę na aktywność fizyczną (spacer, jogging, jazda na rowerze), która połączona z dietą i suplementacją pozwoli osiągnąć naprawdę dobry efekt, a dodatkowo spowoduje znaczny przypływ sił witalnych.