Urządzając sypialnie wiele osób popełnia ten sam błąd. Stawia do niej telewizor, zapominając o tym, że jest to miejsce, w którym mamy przede wszystkim odpocząć, i w którym mamy mieć czas tylko dla siebie.
1) Dlatego też, jeśli tylko jest taka możliwość należy zrezygnować z obecności telewizora w salonie. Zamiast niego może pojawić się półka z książkami, kwiatek, czy inna ulubiona ozdoba.

 

2) Urządzając sypialnie należy także zwrócić uwagę na kolory. Wybierając jasne, ciepłe kolory, zdecydowanie łatwiej będziemy się odprężać. Natomiast, jeśli wolimy ciemniejsze barwy to zadbajmy o to, aby ich odcień nie był zbyt zimny, i postarajmy się przełamać je ciepłymi akcentami, którymi mogą być na przykład kolorowe narzuty na łóżko, czy pościel w jasnych kolorach.

3) Urządzając sypialnie wiele osób uważa, że jest to miejsce, w którym musi koniecznie znaleźć się miejsce na nocy stolik, małą szafkę, oraz zestaw kilku innych mebli. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy nasza sypialnia nie zostanie w ten sposób przytłoczona przez meble, a my będziemy mieć wrażenie, że mamy w niej niewiele miejsca dla siebie. Warto zastanowić się nad zakupem szafy, która będzie zajmować całą ścianę, jednak dzięki umieszczeniu na jej drzwiach luster, pokój będzie sprawiał wrażenie większego.

4) Urządzając sypialnię pamiętajmy o tym, że jest to miejsce, w którym odpoczywamy po całym, ciężkim dniu. Dlatego też zadbajmy o to, aby był to wyjątkowo przytulny pokój. Mały dywanik obok łóżka, fototapeta przedstawiająca rajską plaże, czy obrazy z widokami gór, zdjęcia najbliższych nam osób oprawione w niewielkie, bardzo proste ramki, to tylko niektóre z propozycji, z których można skorzystać, aby ocieplić wnętrze sypialni.

5) Pamiętajmy także o tym, że nawet, jeśli decydujemy się na sypialnię w tak zwanym nowoczesnym stylu to nie znaczy, że musi być ona zimna. Dobrze dobrane kolory, oraz odpowiednie oświetlenie sypialni sprawią, że będzie to wyjątkowe miejsce, w którym będziemy z przyjemnością spędzać swój wolny czas. Bez względu na to, jakie meble znajdą się w naszej sypialni zawsze pamiętajmy o tym, że jest to wyjątkowe miejsce, w którym musimy czuć się bardzo dobrze, które musi nas zachęcać do odpoczynku. Dlatego też rezygnacja z telewizora, radia czy innych urządzeń elektronicznych jest bardzo dobrą decyzją, która pomoże nam odnaleźć spokój tego wyjątkowego miejsca, i pozwoli cieszyć się niczym niezakłóconym odpoczynkiem.

Artykuł napisany dzięki www.castorama.pl