Pięknie i zdrowo wyglądające dłonie i paznokcie, to wizytówka każdego z nas. Dbamy o nie najlepiej jak potrafimy. Pożądany efekt osiągamy, stosując różnego rodzaju kosmetyki. Do pielęgnacji dłoni i paznokci służą przede wszystkim kremy. Stosowanie ich jest łatwe; wystarczy bowiem systematycznie wcierać je w skórę i płytki paznokciowe. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom, poszczególne specyfiki eliminują wybrane problemy skóry dłoni i paznokci.
Codzienna kuracja skóry dłoni
Naszym dłoniom potrzebna jest systematyczna i codzienna kuracja. Skóra rąk narażona jest na działanie najróżniejszych czynników zewnętrznych. Wykonując różne czynności, narażamy dłonie na kontakt z wodą i detergentami. Wychodząc na dwór, poddajemy skórę rąk działaniu promieni słonecznych, wiatru i niskich temperatur. Przebywając w pomieszczeniach, narażamy ją na utratę wilgoci, pod wpływem zbyt suchego powietrza. Codzienną pielęgnację rąk, uprzyjemnia i ułatwia krem aloesowy. Substancją dobroczynnie działającą na skórę, jest tu sok ze świeżych liści aloesu. Krem zawiera także witaminę E. Kosmetyk ten sprawia, że skóra rąk jest dobrze odżywiona, dzięki czemu staje się gładsza i nie pęka w zetknięciu z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Minimalne uszkodzenia, zostają natychmiast zregenerowane. Krem nie klei się, szybko się wchłania i uelastycznia naskórek. Pozostawia przyjemny zapach, koi i nawilża podrażnioną skórę. Stosowany regularnie, eliminuje problemy podrażnionej i szorstkiej skóry. Można go nabyć niemal w każdej drogerii jak chociażby Rossmann.

Kuracja dojrzałej skóry rąk
Chcemy tego czy nie, z upływem czasu skóra naszych rąk starzeje się. Efektem tego procesu, są widoczne zmarszczki na dłoniach. Starzenie się skóry dłoni można powstrzymać, stosując odpowiednie kosmetyki. Kosmetykiem, który najlepiej radzi sobie z tego typu problemami, jest przeciwzmarszczkowy krem do rąk, zapewniający kurację fitohormonalną. Substancjami czynnymi w kremie są fitohormony, retinol i koenzym Q10. Krem ten widocznie redukuje, spłyca i wygładza zmarszczki na rękach. Ponadto, eliminuje problem szorstkiej i przesuszonej skóry. Dojrzewaniu skóry rąk, towarzyszy pojawianie się nieestetycznych przebarwień. Krem z fitohormonami sprawia, że przebarwienia stają się niewidoczne, a skóra zyskuje nowy blask. Ten sam kosmetyk, pielęgnuje paznokcie i zapobiega związanym z nimi problemom, takim jak łamanie się i rozdwajanie. Krem polecany jest osobom, które ukończyły 30 lat i skóra ich dłoni wykazuje skłonność do zmarszczek, szorstkości i przebarwień.

Kuracja przesuszonej skóry dłoni
Skóra dłoni często podlega przesuszeniu. Tracąc wilgoć, staje się szorstka, sucha i nieprzyjemna w dotyku. Wyjątkowym preparatem przeciwdziałającym tego typu problemom, jest krem do rąk, zawierający naturalny olejek z pestek winogron. Efekt stosowania kosmetyku odczuwalny jest natychmiast. Po nałożeniu, dłonie stają się gładkie, nawilżone i elastyczne. Odczuwa się wyraźną ulgę. Krem polecamy szczególnie osobom, które zmuszone są do częstego mycia rąk. Olejek pozyskiwany z pestek winogron jest bogaty w kwas oleinowy i linolowy. Zawiera także polifenole i flawonoidy. Substancje te nawilżają skórę, wygładzają ją i ujędrniają. Sprawiają też, że staje się odporna na działanie czynników drażniących.

Ochronna kuracja dłoni
Skóra rąk bywa czasami wyjątkowo wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Wówczas, konieczne jest regularne stosowanie kosmetyków ochronnych. Krem do rąk z ekstraktem z bawełny i silikonem, to niewidzialne rękawiczki. Po naniesieniu na skórę, chroni ją przed podrażnieniami wywołanymi przez wodę, detergenty, wiatr, słońce i mróz. Efektem systematycznego stosowania jest gładka, elastyczna, jędrna i zdrowa skóra.

Mleczna kuracja rąk i paznokci
Jeśli zależy nam na odżywieniu i wybieleniu skóry rąk, a także na wzmocnieniu paznokci, najlepsza do tego celu będzie maska, zawierająca kozie mleko. Specyfik ten wygładza i uelastycznia skórę. Eliminuje przebarwienia, a także zapobiega łamaniu i rozdwajaniu płytek paznokciowych. Bardzo szybko się wchłania, ma przyjemną konsystencję i zapach.