Olejuszka – Olejek na ciemieniuszkę Skarb Matki – w tym roku obchodzi 10-te urodziny. Jest to najlepiej znany i rozpoznawalny produkt z linii kosmetyków Skarb Matki.
Wesoły ślimak na opakowaniu – żartobliwie symbolizuje ciemieniuchową skorupkę. Preparat powstał z myślą i troską o maluchy – którym nawet lekarze przepisywali na tę przypadłość preparaty zawierające szkodliwe dla noworodków i niemowląt salicylany i mocznik. Wiadomo było, że wiele matek stosowało również zwykłą oliwkę Skarb Matki. Dlatego narodził się pomysł – by opracować całkowicie bezpieczny, ale skuteczny olejek. Najpierw sama receptura, a potem gotowy produkt – zostały pozytywnie zaopiniowane w Instytucie Matki i Dziecka. W trosce o bezpieczeństwo – sprawdzona receptura, pozostała taka sama do dziś, od rozpoczęcia produkcji w 2000 roku. Nie odnotowano żadnych przypadków działania drażniącego, zmian alergicznych i potwierdzono skuteczność olejku.
Sama nazwa Olejuszka – powstała przez przejęzyczenie jednego z pracowników firmy.

Olejuszka – powstaje w rodzinnej firmie Mackar. Dziś pracuje tu już trzecie pokolenie Makarczyków. W małym zakładzie założyciela firmy mgr farm. Władysława Makarczyka, zaraz po wojnie – powstawały oprócz pudru dla niemowląt, krem przeciw piegom i proszek do zębów. Dziś Makarczykowie specjalizują się w kosmetykach dla dzieci – wysokiej jakości, bezpiecznych i dostępnych cenowo. Linia Skarb Matki to ponad 16 produktów – i są pomysły na kolejne.