35 lat temu powstał pierwszy szampon marki Timotei, który stworzono w oparciu o niespotykanie silną i odporną roślinę – tymotkę. Od tego czasu misją marki Timotei było zgłębianie mocy tkwiącej w naturze.
Tym razem marka Timotei odkryła niezwykłą siłę Róży  z Jerycha, której ekstrakt jest składnikiem nowej kolekcji produktów do włosów.
Róża z Jerycha to wyjątkowa roślina żyjąca na pustyni. Zawiera unikalny składnik, który chroni strukturę proteinową komórek. Dzięki temu roślina może przetrwać miesiące palącego słońca i braku wody. Wraz z pierwszą kroplą deszczu odradza się na nowo i rozkwita pełnią swojego piękna.

Wiele z nas darzy naturę dużym  zaufaniem. Taka postawa ma swoje uzasadnienie w historii, każdy choćby słyszał o niesamowitej sile ziół i roślin stosowanych od wieków  zarówno  w Europie jak i Azji. Zwrócenie się ku naturze to nasz indywidualny wybór; dla takich właśnie konsumentek marka Timotei wprowadza nowe produkty do włosów o recepturach zawierających naturalne ekstrakty ze świata przyrody. Zadaniem nowych produktów Timotei jest przywrócenie włosom energii  i zdrowego blasku oraz podkreślenie ich naturalnego piękna.

Przy tworzeniu nowych produktów do włosów marki Timotei zastosowano kilka zielonych zasad, które warto podkreślić:
1.    Wszystkie produkty Timotei są pozbawione parabenów.
2.    Używamy wyłącznie w 100% naturalnych ekstraktów roślinnych, które słyną ze swojego pozytywnego wpływu na włosy. Składniki te pochodzą z upraw zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju, a w miarę dostępności organicznych.
3.    W nowej kolekcji dostępne są również linie Pure całkowicie pozbawione silikonów
i barwników - Szampon i Odżywka Naturalne Oczyszczenie oraz Szampon 2w1 Świeżość i Czystość.
4.    Starannie dobieramy metodę ekstrakcji, dzięki czemu naturalne składniki zachowują jakość i czystość.
5.    Stosujemy zrównoważone metody pozyskiwania surowców: korzystamy z ekstraktów w 100% naturalnych, w pełni szanując bioróżnorodność; używamy certyfikowanych składników pozyskiwanych w etyczny sposób.
6.    Bardzo ważna dla marki Timotei jest redukcja odpadów: ulepszamy produkcję tak, aby wyeliminować ścieki zanieczyszczające przyrodę a nasze opakowania nadają się w 100% do ponownego przetworzenia.

ZIELONE OPAKOWANIE NOWYCH PRODUKTÓW
Przy tworzeniu nowej kolekcji istotne dla marki było, aby zmiana na lepsze była widoczna nie tylko w recepturach, ale również  w opakowaniach nowych produktów. Dlatego wraz ze zmianą formuły zmieniliśmy również wygląd i jakość opakowań, dlatego nowa butelka jest:
1.    W 100% przetwarzalna
2.    Zredukowaliśmy wagę opakowania od kilku do kilkunastu procent w zależności od wariantu:
•    w szamponach 250 ml zmniejszyliśmy wagę opakowania o 6% w porównaniu do poprzedniej butelki
•    w odżywkach 200ml zmniejszyliśmy wagę opakowania o 15% w porównaniu do poprzedniej butelki
•    w szamponach 400ml zmniejszyliśmy wagę opakowania o 7% w porównaniu do poprzedniej butelki

NOWA KOLEKCJA PRODUKTÓW TIMOTEI Z RÓŻĄ Z JERYCHA

Nowy Timotei to jedenaście kolekcji, w tym sześć nowych linii – z ekstraktem z Róży z Jerycha:  Moc i Blask, Lśniący Blask, 2w1 Jedwabista Miękkość i 2w1 Intensywna Pielęgnacja oraz dwa warianty linii Pure: Naturalne Oczyszczenie i 2w1 Świeżość i Czystość.