4 października jest obchodzony Światowy Dzień Zwierząt! Już w najbliższy czwartek wszystkie zwierzaki będą świętować swój dzień. W tym szczególnym czasie nie można zapomnieć o domowych pupilach, a zwłaszcza o tych zwierzakach, które na co dzień pomagają człowiekowi – o psich pomocnikach!
Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka: oddany, wierny, bezinteresowny, bezgranicznie kochający swojego opiekuna. Tę miłość połączoną z niezwykłymi umiejętnościami mają do zaoferowania psi pomocnicy. By stać się profesjonalnymi pomocnikami przechodzą długie i kosztowne szkolenie. Nabyte umiejętności wykorzystują na rzecz człowieka, niosąc z poświęceniem wsparcie jako psy asystujące, przewodnicy, terapeuci czy ratownicy.

Bycie psim pomocnikiem wiąże się z wieloma odpowiedzialnymi zadaniami. Te zwierzaki każdego dnia niosą człowiekowi pomoc! Zapewniają komfort i bezpieczeństwo osobom niewidomym czy z niepełnosprawnym ruchowo. Wywołują uśmiech na twarzy pacjentów i ukojenie w chorobie podczas zajęć z dogoterapii. Ratują ludzkie życie w czasie akcji ratowniczych.  Dlatego tak ważne jest, by – przy każdej nadążającej się okazji – dziękować im za to, co dla nas robią – mówi Katarzyna Dowbor, ambasadorka programu społecznego „Pomóżmy Razem”.

Wyszkolenie jednego psa trwa ponad dwa lata i kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego marka Velvet od 6 lat w ramach programu społecznego „Pomóżmy Razem” wspiera finansowo organizacje zajmujące się szkoleniem psów. Co roku przekazuje środki na zakup oraz utrzymanie kolejnych czworonogów, które w przyszłości będą ratowały życie i pomagały osobom z różnymi dysfunkcjami. Celem inicjatywy jest zapewnienie wsparcia kolejnym potrzebującym oraz zwrócenie przy tym uwagi na niezwykłą pracę psów na rzecz człowieka.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.pomozmyrazem.pl.