Ulubieni prezenterzy Kobiet

Autor:

W corocznym, europejskim badaniu preferencji widzów, organizowanym na zlecenie UPC, zostali wyłonieni zwycięzcy rankingu ulubionych prezenterów. Wśród prowadzących talk show na najwyższej pozycji znalazła się kobieta - Ewa Drzyzga. W kategorii „prezenter newsowy” pierwsze miejsce zajął Kamil Durczok. Prezenterem sportowym cieszącym się największą sympatią został Włodzimierz Szaranowicz.
Szymon Majewski

Najpopularniejsi prezenterzy w kategorii „rozrywka” ex aequo to Kuba Wojewódzki i Szymon Majewski.

Polska Ophra

Zdecydowanym zwycięzcą w kategorii prezenter „talk show” została Ewa Drzyzga z wysokim wynikiem 31,9%, wyprzedzając Monikę Olejnik (19%) i Tomasza Lisa (12,7%). Na Ewę Drzyzgę częściej swoje głosy oddawały Panie, podczas gdy Monika Olejnik była faworytką mężczyzn.

Durczok ulubieńcem kobiet

Ulubionym prezenterem newsowym widzów jest od lat Kamil Durczok, który okazał się także ulubieńcem płci pięknej. W tym roku wygrał zdobywając 27,3% głosów. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Orłoś z rezultatem 22,4% głosów. Finałową trójkę w tej kategorii zamknęła kobieta -  Justyna Pochanke z wynikiem 15,4%.

Szaranowicz kontra Szpakowski

Sport najlepiej prezentuje Włodzimierz Szaranowicz – tak odpowiedziało 32,2% respondentów w tym większość Pań. Walka toczyła się pomiędzy nim i Dariuszem Szpakowskim, który w rezultacie zajął
drugie miejsce w rankingu z wynikiem 28,4%. Na trzecim miejscu w kategorii prezenterzy sportowi znalazł się Mateusz Borek z dobrym rezultatem – 11,7%.

TVN górą

Wyrównana walka pośród prezenterów rozrywki odbyła się pomiędzy Kubą Wojewódzkim i Szymonem Majewskim. Ostatecznie obydwaj zajęli pierwsze miejsce  ex aequo w rankingu w z wynikiem 19,4 % głosów, choć sympatia kobiet była w większej mierze po stronie Kuby Wojewódzkiego. Na drugim miejscu w kategorii prezenterzy rozrywki widzowie uplasowali Roberta Janowskiego (12,1%), a na trzeciej pozycji Marcina Prokopa z 10,8% głosów.

Zdecydowaną większość laureatów tegorocznego rankingu można oglądać na antenie telewizji TVN, zatem wyniki ogólnopolskiego badania preferencji widzów 2009 to także jej sukces.

Kobiety stanowiły 50,3% pośród respondentów tegorocznego panelu, mężczyźni 49,7%.

Badanie, które zostało przeprowadzane na zlecenie UPC przez Research International już po raz szósty, odbyło się w okresie październik - grudzień 2009. Wzięło w nim udział  w sumie 10.804 respondentów z czego w Polsce 1320. Badanie było realizowane w 10 krajach: Austria, Belgia, Czechy, Węgry, Irlandia, Holandia, Polska, Rumunia, Słowacja i Szwajcaria.-=-