Praktycznie każdy z nas na co dzień nosi rzeczy w jakimś neseserze, torbie lub plecaku. Jeżeli jednak nie chcemy mieć wielu różnych rzeczy, a zamiast tego posiadać jedną porządną i dobrą na każdą okazję, musimy skupić się nie tylko na pojemności takiej torby czy plecaka ale również na kilku innych, ważnych aspektach. Dlaczego plecak niemal zawsze góruje nad dużą torbą?
 
 
1. Dlaczego plecak jest lepszy od dużej torby?
2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka do noszenia na co dzień?
3. Na jaki styl się zdecydować?
 

Dlaczego plecak jest lepszy od dużej torby?

Noszenie dużej torby na co dzień, szczególnie jeżeli mamy w zwyczaju wypakowywać ją po brzegi na dłuższą metę nie jest zdrowe dla naszego kręgosłupa. Obciążając tylko jedno ramię sprawiamy że pracuje on w nierównomierny sposób, co może prowadzić do dyskomfortu czy wręcz późniejszych problemów z postawą, jeżeli taka sytuacja ma miejsce w przypadku nastolatka. Dlatego w sytuacji, gdy zwykle potrzebujemy zabrać ze sobą więcej, lepszą opcją jest zdecydowanie się na plecak - dzięki dwóm ramionom możemy umieścić jego ciężar w takim punkcie względem kręgosłupa, że nie tylko go odciążamy ale również jest nam łatwiej przenieść swój pakunek.
 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze plecaka do noszenia na co dzień?

Jeżeli chcemy mieć jeden plecak do wielu zadań, warto zadbać o to aby był odpowiednio pojemny. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na wariant z dodatkowymi kieszeniami, dzięki czemu będziemy w stanie rozłożyć i podzielić swoje rzeczy, co później ułatwi ich odnalezienie. Lepszą opcją jest także zdecydowanie się na plecak o szerszych paskach na ramiona, ponieważ nie będą się one wrzynać w nasze barki gdy włożymy do środka jakieś cięższe rzeczy. Jeżeli natomiast chcemy z plecakiem podróżować warto wybrać taki, który z jednej strony pomieści nasze rzeczy na kilka dni, ale z drugiej bez problemu zmieści się w bagażu podręcznym w samolocie.
 

Na jaki styl się zdecydować?

Wybór stylu czy designu plecaka to sprawa wysoce indywidualna - w końcu każdy z nas ma inny gust. Jeżeli jednak chcemy kierować się obecnymi trendami lub po prostu nie mamy pomysłu gdzie zacząć szukać, warto przejrzeć wzory na plecaki w stylu vintage lub podobnym. Jest to nie tylko wizualnie ciekawy ale również - w większości - bardzo praktyczny rodzaj plecaków, w którym damy radę pomieścić naprawdę dużo rzeczy. Stonowana kolorystyka z kolei sprawi, że dobranie stylizacji pod plecak nie będzie stanowiło żadnego problemu, jak i drobne zabrudzenia wynikające z korzystania nie będą aż tak widoczne na jego powierzchni.

Najczęściej zadawane pytaniaPodobne artykuły:

Jak się spakować do porodu

Wersja do druku