Oczy to wyjątkowa część naszej twarzy. Są „zwierciadłem duszy”, ale pokazać mogą też nasz wiek oraz charakter. W dodatku ich makijaż to bardzo szerokie pole do popisu.

Niestety nie zawsze natura obdarza nas pięknymi długimi rzęsami. Na szczęście można ją odrobinę wspomóc, stosując kilka magicznych sztuczek przy pomocy różnorodnych kosmetyków. Tusze do rzęs to chyba najpopularniejsze kosmetyki. Stosują je zarówno Panie lubiące naturalny wygląd jak i mocny efekt. W dodatku firmy kosmetyczne prześcigają się w swojej pomysłowości – tusze pogrubiające czy podkręcające rzęsy to obecnie norma.

Jak wybrać…
Warto pamiętać, że także w tym przypadku kosmetyk należy dobrać odpowiednio do swoich oczekiwań oraz możliwości. Przed zakupem należy określić stan i wygląd swoich rzęs. Nie sugerujcie się reklamami, potraktujcie je raczej jako podpowiedź oraz poznanie rynku.

Kupując tusz musicie zwrócić uwagę na jego szczoteczkę. Produkty, na szczoteczkach których włosie jest gęste nadają się do mocnych, grubych i zdrowych rzęs. Jeśli jednak natura ich Wam poskąpiła kupujcie tusze z szerszym rozkładem włosia.
Liczy się również konsystencja. Tusz o bardziej płynnej formule nie jest przeznaczony do cienkich rzęs. Zamiast pięknie wyglądających oczu będziecie mieć pozlepiane, obciążone rzęsy.
Pamiętajcie, że tusze wodoodporne są trwalsze. Szczególnie sprawdzają się, gdy na dworze panuje wilgoć. Należy tutaj jednak zwrócić szczególną uwagę na zmywanie go wieczorem specjalnym mleczkiem, gdyż woda nie jest w stanie usunąć go dostatecznie dobrze. A jest to bardzo ważne, bo pozostałości tuszu zostawione na noc niezwykle niszczą rzęsy.
Zwróćcie uwagę również na kolor tuszu. Najbardziej popularna jest czerń, ale kruczo czarna oprawa pasuje nie wszystkim paniom. Zamiast tego możecie zdecydować się na odcień szary, grafitowy lub brązowy.
Jeśli jesteście alergiczkami lub nosicie szkła kontaktowe możecie kupić produkt zawierający środki łagodzące, bez substancji zapachowych.
Ważna jest też data ważności. Tusz należy zużyć w ciągu 2-3 miesięcy od otwarcia. Po tym czasie po kilku chwilach zamiast pięknego wachlarza ze zdrowych rzęs będziecie miały „efekt pandy”, co wygląda bardzo nieestetycznie.

Wybierając tusz zastanówcie się jaki efekt chcecie osiągnąć. Jeśli Wasze rzęsy są rzadkie i cienkie zdecydujcie się na tusz pogrubiający. Rzęsy krótkie wymagają tuszu wydłużającego lub podkręcającego.
Oto kilka naszych propozycji: