Słońce, piękna pogoda, wolne dni zachęcają do podróży. o ile w gronie dorosłych możemy spakować jedynie najpotrzebniejsze rzeczy i wyruszyć w drogę, to podróż z maleństwem nabiera zupełnie innego znaczenia.
Krótka podróż może być dla dziecka nie lada rozrywką lub okazją do drzemki, jednak dłuższe wyjazdy wyglądać mogą zupełnie inaczej. Warto zatem zaopatrzyć się w rzeczy, które nie tylko są potrzebne maluchowi, ale także sprawią, że sama podróż także będzie przyjemnością

Picie i jedzenie
Dzieci głodne oraz spragnione potrafią być bardzo marudne. Nie zapomnijcie zatem o tym, aby zawsze pod ręką mieć jakąś zdrową i lubianą przez malucha przekąskę oraz butelkę z piciem. Pamiętajcie, aby picie było w wygodnym bidonie albo butelce z dziobkiem, które ułatwiają picie, bez ryzyka rozlania na ciuszki, fotelik czy tapicerkę auta. Ważny jest odpowiedni dobór picia. Nie zabierajcie napojów słodkich ani gazowanych, które mogą wywołać niestrawności, a jednocześnie wzmagają pragnienie. Najlepsza będzie woda, herbatka owocowa czy soczek.
Można również wziąć twarde owoce i warzywa, które najlepiej przed podróżą pokroić i zamknąć w plastikowych pudełkach. Słodka przekąska na pewno będzie tym o co dziecko poprosi, pamiętajcie jednak aby nie zabierać słodyczy z czekoladą, która w podróży szybko się rozpuszcza.

Chusteczki nawilżane, chusteczki higieniczne
Niezbędne są nie tylko dla maluchów po przewijaniu. Ważne są również dla dzieci starszych, gdy ubrudzą się jedzeniem, albo gdy chcemy po prostu wytrzeć ręce kiedy nie ma możliwości ich umycia. To ważny element dbający o higienę, co jest szczególnie istotne w podróży.

Ubranie na zmianę
Choćby podjąć wszelkie środki ostrożności nie ukniniecie zabrudzeń ubranka.Wwarto mieć zapasowe pod ręką, aby szybko przebrać maleństwo.

Zabawki

Najlepsze są duże, jednoczęściowe. Małe, złożone z wielu części nie są dobrym rozwiązaniem, gdyż mogą spadać na ziemię, co wzbudzi złość malucha. Warto także zabrać płyty z ulubioną muzyką dziecka czy audiobooki. Można wziąć ze sobą także ulubione książeczki, jednak należy pamiętać, że czytanie w podroży może u bardziej wrażliwych dzieci wywoływać nudności.
Aby na chwilkę dłużej zająć dziecko można specjalnie na podroż zakupić nowa zabawkę, która na pewno skupi jego uwagę na odrobinę dłużej.

Lekarstwa
Choroba lokomocyjna to przypadłość zarówno dzieci jak i dorosłych, która skutecznie może uprzykrzyć nawet najbardziej wyczekiwaną podroż. Pamiętajcie o lekarstwach niwelujących nieprzyjemne skutki tej choroby. Warto zapakować także maść na stłuczenia, poparzenia, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, leki na biegunkę, a także preparaty oczyszczające rany, bandaże oraz plastry.

Plastikowe torebki
Przydadzą się zarówno w przypadku mdłości, jak i będą służyć do składowania śmieci.

Kosmetyki

Wszystkie te, których używamy na co dzień, oraz te dostosowane do miejsca w którym będziemy. Jeśli planujemy pobyt nad morzem nie zapomnijmy o kremach z filtrem, jeśli w lesie – o sprayach i kremach chroniących przed owadami, komarami i kleszczami. Pamiętajcie również o pieluszkach, a także macie do przewijania maleństwa.