Godzina 6 rano, z anielskiego snu budzi nas największy poranny wróg – budzik. Jedyne o czym marzymy to, co jest niemożliwe, ponowne położenie głowy na poduszce lub co bardziej realne - kubek mocnej, parzonej kawy.

Codziennie na całym świecie wypijane są niewyobrażalne ilości „małej czarnej”. Ten niezwykle popularny napój ma wiele właściwości zarówno korzystnych jak i niekorzystnych dla naszego organizmu. Coraz bardziej popularna staje się kawa zielona, która posiada więcej pozytywnych właściwości niż jej bardziej znana wersja.

Coś za coś...

Smaku zielonej kawy nie można porównać do smaku tej tradycyjnej – czarnej. Jest on cierpki, co sprawia, że pijąc ją nie odczuwamy typowej „kawowej” przyjemności. Brak jej także lubianego powszechnie aromatu. Znana jest bardziej ze swoich właściwości zdrowotnych oraz pozytywnego wpływu na proces odchudzania. Dzięki temu, że nie zostaje poddana procesowi palenia zachowuje swoje niezwykłe cechy.
Substancją, dzięki której pozbywamy się kilogramów jest kwas chlorogenowy ACG. Prowadzone na całym świecie badania udowodniły jego działanie odchudzające. To on zmniejsza przyswajanie tłuszczów oraz zapobiega ich magazynowaniu. Mało tego, udowodniono, że pomaga nam spalić tłuszcze już istniejące, co przyspiesza proces odchudzania. ACG wpływa także na poprawę masy mięśniowej. Zielona kawa bogata jest również w neutralizujące wolne rodniki antyoksydanty, które pozytywnie oddziałują na nasz organizm.
Picie zielonej kawy może znacząco wpłynąć na kurację odchudzającą. Cudów jednak w dalszym ciągu nie ma...  aby spełniała swoje funkcje, jej spożywanie musi być połączone z wartościową, niskokaloryczną dietą oraz aktywnością fizyczną. Niestety, nie ma niczego bez ciężkiej pracy, jednak dobrze wiedzieć, że istnieje coś, co wspomaga nasz wysiłek i wzmacnia jego efekty.

Zdrowie różne ma postacie...

Zielona kawa dostępna jest głównie pod postacią ziaren. Ostatnio jednak na sklepowych półkach pojawiła się kawa rozpuszczalna – mix czarnej i zielonej. To dobra wiadomość dla miłośników tego napoju. Pozwala na delektowanie się smakiem kawy, posiadając jednocześnie pewne właściwości kawy zielonej.
Naszą bohaterkę możemy spotkać także pod postacią preparatów wspomagających odchudzanie, w saszetkach oraz tabletkach. Coraz częściej bywa dodatkiem do kosmetyków stosowanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, ale również tych dostępnych w zwykłych drogeriach.