Los bohatera komiksów nie jest łatwy chociażby ze względu na konieczność zwalczania czarnych charakterów oraz niemożliwe do ukrycia, bo ukazujące się w dymkach nad głową myśli. Mimo to życie wśród komiksowej scenerii może stać się pokusą, której ulegniemy w trakcie urządzania wnętrza naszego domu. Graficzne elementy potrafią ożywić nowoczesne pomieszczenie, nadając mu zdecydowany charakter, a dowcipne detale przywołują uśmiech na ustach nie tylko wielbicieli gatunku. Nic dziwnego, że meble i dekoracje pokryte rysunkami w komiksowym stylu co pewien czas wprowadzają do swej oferty producenci wyposażenia mieszkań.

Na ścianach

Komiks może się stać elementem dekoracyjnym. Wśród wielu oryginalnych włączników światła z wymiennymi ramkami znajdziemy komiksowy moduł z czarno-białym wzorem. Sposobem na wprowadzenie komiksowej konwencji do pomieszczenia jest również umieszczenie w nim graficznej dekoracji ściennej, w formie reprodukcji grafiki autorstwa Roya Lichtensteina. W internetowych sklepach dostępne są czarno-białe tapety z pejzażem miejskim bądź ilustracjami w stylu manga można dowolnie wypełnić kolorem. Rysując po pokrytych taką tapetą ścianach, damy upust swej kreatywności i fantazji.

Na meblach

Komiksowy nadruk może się również pojawić na fotelach i łóżkach. Kontrast biało-czarnej tapicerki i elegancko rzeźbionej drewnianej ramy fotela tworzy z niego przyciągający wzrok element, dominujący zarówno w klasycznym, jak i w nowoczesnym wnętrzu.

Detale z fantazją

Komiks to nie tylko powoływani do życia ręką ilustratora bohaterzy – jego nieodłącznym elementem są „dymki” oraz wyrażone za pomocą słów odgłosy. Te charakterystyczne detale stały się inspiracją dla wielu twórców wzornictwa użytkowego. Umieszczają je oni np. na naklejkach naściennych czy talerzach.
Idealnym rozwiązaniem dla osób z poczuciem humoru, które lubią komentować różne zjawiska, lecz nie zawsze mogą sobie pozwolić na dobitne wyrażenie oburzenia, są plakietki „Magnetyczne Przekleństwo”. Wystarczy je umieścić na dowolnym metalowym przedmiocie, aby w ten sposób zamanifestować swój stosunek do niego lub otoczenia.

 Wprowadzając do mieszkania elementy graficzne, szczególnie te czarno-białe, pamiętajmy jednak, by w szale zakupów zachować umiar. Zbyt duże nagromadzenie szczegółów w komiksowej stylistyce może doprowadzić do przeciążenia pomieszczenia i osiągnięcia efektu odwrotnego od zamierzonego.


















Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku