W pierwszej kolejności nakładamy silikonową bazę pod podkład. Wyrównuje ona nierówności skóry i sprawia, że makijaż trzyma się cały dzień. Dobrze dobrany kerem plus baza tworzą niezawodny team, dzięki któremu make-up przetrwa cały dzień, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach.

Następnym krokiem jest wybór i nałożenie podkładu. Jeśli chodzi o nadchodzącą zimną porę roku, zaleca się odejście od płynnych podkładów (nie sprawdzają się w niskich temperaturach) na rzecz pudrowych podkładów w kompakcie. Osobom chronicznie cierpiącym na syndrom „czerwonego nosa”, polecana jest odrobina pudru sypkiego, ale w umiarkowanych ilościach, żeby nie przesuszyć skóry. Dobrze jest także nałożyć odrobinę podkładu na powieki, żeby cienie się nie ulotniły i dłużej utrzymały na właściwym miejscu. W chłodne miesiące najlepiej sięgnąć po cienie w musie. Ta lekka, „piankowa” konsystencja sprawia, że kosmetyk równomiernie się rozprowadza, a dzięki silikonowym polimerom nie gromadzi się w załamaniach powiek i nie kruszy.

Jeśli chodzi zaś o tusze do rzęs i kredki do oczu, to wskazane są te z grupy kosmetyków wodoodpornych. Inne mogą się skraplać i rozmazywać w momencie zmiany temperatury, np. kiedy wchodzimy do ciepłego pomieszczenia.

Róż – jeśli w ogóle musimy go nakładać – wskazany jest wyłącznie sypki. Preparaty w kremie, czy w musie pod wpływem podwyższonej temperatury mogą powodować nieciekawe „smugi” na policzkach.

Usta pokryte cienką warstwą skóry są najbardziej narażone na skoki temperatury.Nie zapominajmy więc o pomadkach ochronnych. Przy bardzo niskich temperaturach odstawmy na chwilę błyszczyki i sięgnijmy po szminki z zawartością wosku, który zapobiegnie rozwarstwieniu.

W kwestii kolorów, polecam zabawę ciepłymi odcieniami. Na powieki odcienie beżu, cynamon, odbiegając od zintensyfikowanych wyrazistych kolorów. Polecam również unikanie kosmetyków w odcieniach różowo-czerwonych, gdyż mogą one spotęgować wrażenie zaczerwienienia skóry wywołanego zimnym powietrzem.

Katarzyna Łatocka – kosmetolog Sieci Salonów Piękności Denique



Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku