Female.pl - internetowy magazyn dla kobiet


Autor: Marta Matuszewska   Dodano: 2009-07-06
Newsletter:    

Rudy, rudy rydz… (2)

Ówczesne stereotypy przekonują o tym, że blondynki nie mogą pokusić się o rozwiązanie zbyt trudnego zadania. Brunetki wręcz przeciwnie, są inteligentne i wnikliwe, a rudowłose są wredne i nie można im ufać. Te teorie powinny stracić na wartości, po tym, co udowodnili naukowcy. Ustalono, że dziewczęta o rudych włosach, podobnie jak szatynki są bardzo wrażliwe i dojrzewają szybciej od blondynek, które to są bardziej skłonne do agresji. Oznacza, to, że rudy kolor włosów, a właściwie gen za nie odpowiedzialny wpływa znacząco na życie jego posiadaczy.

Obecnie obserwujemy, iż rudzielca częściej można spotkać na ulicach naszych miast. Są to różnego rodzaju odcienie złocistych rudości, od miedzianego balejażu, po ognistą damę, mocny machoń, cynamon, aż do gorącej czerwieni. Z danych wynika, że 30% kobiet farbujących włosy wybiera odcień rudego, 27% robi się na brunetkę, natomiast 26% staje się blondynkami. Istnieje również stereotyp mówiący, iż rudowłosi są bardziej namiętni i pożądliwy, i on jest jak najbardziej prawdziwy. Brytyjscy badacze dowiedli, że kobiety o rudych włosach mają bogatsze życie seksualne. Uprawiają seks średnio 3 razy w tygodniu, gdy blondynki i szatynki tylko dwa.

Można powiedzieć, że Królowa Elżbieta I wprowadziła modę na ten kolor włosów. Wiele gwiazd kina i telewizji chętnie farbuje włosy na rudy. Jest też kilka sław, którym kolor włosów nie przeszkodził w osiągnięciu kariery. Należą do nich między innymi: Nicole Kidman, Julianne Moore, Mila Jovović.

Jeśli masz ochotę na zmianę fryzury i myślisz o kolorze rudym. Pamiętaj, że zanim zdecydujesz się na zmianę koloru, musisz zwrócić uwagę na karnację swojej skóry. Płomienna barwa jest, bowiem odpowiednia tylko dla osób o wyrazistych rysach i ciemnej oprawie oczu, w połączeniu z alabastrową cerą, daje niewiarygodny efekt.

Ten kolor ma niestety to do siebie, że nie jest trwały, co oznacza, że szybko się zmywa i niestety trzeba często farbować włosy. Najlepiej robić to farbami firmy:

1.    L’oreal Paris, Feria 3D koloryzujący Mango Jasna Miedź,
2.     Landoacolor, Farba trawle koloryzująca, Rubin,
3.    Joanna Festiwal Elegance, Upiększający Krem Koloryzujący, Intensywna Czerwień Purpury 30,
4.    Natura Color, Farba do włosów Delia, ognisty tycjan.

Aby utrzymać jak najdłużej jeden z odcieni rudości na głowie, należy do pielęgnacji używać kosmetyków z wyciągiem z hibiskusa, kory dzikiej róży oraz maku polnego. Bardzo dobrze na ten kolor włosów wpływają szampony, odżywki, i kremy z cynamonem i ekstraktem z czereśni. Wybierając ten odcień pamiętaj, iż jest on mało odporny na promienie słoneczne, dlatego włosy o odcieniu rudym potrzebują preparatów z filtrami. Warto również spryskiwać je nabłyszczaczami i często nawilżać. Najlepiej w takim przypadku stosować:

1.    Pantene Pro – V Ekspresja Koloru Czerwienie,
2.    Ziaja, Szampon włosy rude brązowe, Cynamon kolor zaprogramowany,
3.    Sunsilk, Promienny rudy, Krem odżywiający kolor bez spłukiwania.

Jeśli natomiast jesteś naturalnym rudzielcem, tylko pozazdrościć. Rudy kolor włosów jest na pewno unikatowy i nawet, jeśli powoduje skojarzenia, stereotypy i przesądy, można z nich uczynić mocną stronę, zamiast ubolewać nad własną innością. Ten kolor zawsze będzie zauważalny w tłumie, nie da się przejść obok niego obojętnie, w tym jest siła.


[1]   [2]  


Inne artykuły:

Nasze Forum


Twój komentarz dodaj


Tagi:

-
REKLAMA    KONTAKT    PARTNERZY    REDAKCJA    Regulamin i polityka prywatności   mapa serwisu
© 2004 - 2017 Herbert Grossfuss Media