Chciałbyś mieć idealny nos? Dłuższe nogi? Węższą talię? rnDla ludzi przedstawionych w serialu Szansa na życie zmiana wyglądu może oznaczać życie lub śmierć. Otyłość, życie z przyklejonym rodzeństwem, wielkoludy i karły… Jak żyć będąc innym?

Wiele osób chciałoby zmienić coś w swoim wyglądzie, by poprawić własne samopoczucie. Jednak dla niektórych niecodzienny wygląd nie jest jedynie kosmetyczną usterką, lecz stanem zagrażającym życiu. Serial Szansa na życie zgłębia egzystencję ludzi, żyjących z upośledzeniami, przez które nawet proste czynności, jak jedzenie czy ubieranie, urastają do wielkich problemów. Zobacz, jak to jest być bliźniakiem syjamskim, niezwykle otyłą osobą, gigantem lub karłem. Ci wyjątkowi ludzie opowiedzą nam o trudnościach i radościach, płynących z ich inności. Odcinki "Szansy na życie" będą emitowane w każdy piątek o godz. 21:00, począwszy od 8 maja na kanale Discovery Science. Powtórki w soboty, o godz. 20:00.

Większość z nas nie poświęca wiele uwagi codziennym czynnościom, takim jak chodzenie, robienie zakupów czy wsiadanie do autobusu. Jednak wyobraź sobie, że przed zrobieniem czegokolwiek – od picia i spania po wzięcie ślubu - musisz to omówić z siostrą albo bratem. Wyobraź sobie, że bez pomocy nie możesz pójść na zakupy do pobliskiego sklepu. Wyobraź sobie, że ludzie nieustannie się na ciebie patrzą i robią uwagi. Szansa na życie pokazuje wyzwania, jakim muszą stawiać czoło ci nieprzeciętni ludzie oraz jak wygląda ich walka o normalne życie. Serial zbada przypadek najcięższego sportowca Ameryki, najwyższego człowieka, najniższego lekkoatlety paraolimpijczyka i bliźniaczek, które nie tylko mają więź fizyczną, ale też wspólnie myślą i odczuwają. To podróż do najdalszych granic ludzkich możliwości i wędrówka po życiu najbardziej niezwykłych ludzi świata.

Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii skanowania MRI w połączeniu z supernowoczesną technologią CGI, program pokazuje zadziwiające układy szkieletowe, mózgi i układy krążenia tych, których historia jest daleka od przeciętności.

Weź udział w fascynującej podróży u boku ludzi, którzy ujawniają, jak ich stan – często zagrażający życiu - wpływa na codzienną egzystencję. Poznaj też losy tych, którzy dzięki postępom w medycynie żyją długo i szczęśliwie.

Odcinek 2: Superotyłość (emisja 15 maja 2009, 21:00)

Ludzki organizm jest wytrzymałą, wszechstronną i zdolną do adaptacji maszyną, która jest jednak przystosowana do pracy przy optymalnym obciążeniu. Dwie trzecie obywateli Stanów Zjednoczonych i coraz większy odsetek ludzi mieszkających w Polsce albo ma nadwagę, albo jest otyłych, coraz bardziej więc zmuszamy nasze ciała do przekraczania ich naturalnych możliwości. Ten odcinek odsłoni, co dzieje się z ciałem człowieka, któremu obce jest zdrowe odżywianie się. Szansa na życie przedstawi historię Manny'ego Yarbrough, najcięższego sportowca świata i zanalizuje, jak 320 kg wagi wpływa na funkcjonowanie jego narządów wewnętrznych.

Odcinek 3: Olbrzymy (emisja 22 maja, 21:00)

Wykorzystując jedne z najbardziej zaawansowanych medycznych systemów obrazowania, Szansa na życie bada, co dzieje się pod skórą ludzi o ponadprzeciętnym wzroście: mężczyzn i kobiet, którzy przez swój wzrost cierpią często na schorzenia zagrażające ich życiu. Najnowsza technologia skanowania MRI umożliwia wejrzenie do wnętrza czaszki najwyższego (230 cm wzrostu) mężczyzny Ameryki – George'a Bella. Badanie ujawnia guz, który pobudzał wzrost George'a. Szansa na życie przedstawi życie mierzącego 218 cm Dave'a Rasmussena. Wzrost Dave’a osłabił znacznie jego serce. Największy koszykarz świata zostanie elektronicznie pocięty, co pozwoli ocenić wpływ sportu na jego układ szkieletowy.

Odcinek 4: Karły (emisja 29 maja, 21:00)


Ciała karłów, ukształtowane przez genetyczne anomalie zakodowane głęboko w DNA, są wytworem niewiarygodnej anatomicznej inżynierii. Dziś z pomocą najnowocześniejszych technik skanowania i grafiki komputerowej Szansa na życie przedstawi naukową prawdę na temat najmniejszych ludzi świata.
Ten odcinek serialu zgłębi najskrytsze tajniki niezwykłej anatomii karłów i przebada wpływ układu szkieletowego karłów na ich wygląd. Poznaj Scotta Danberga - sportowca walczącego o zwycięstwo na Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie, Brenta Tueschera – golfistę, który zdecydował się na bolesną operację wydłużania kończyn oraz Hannę Kritzeck, cierpiącą na pierwotną karłowatość, której geneza pozostaje dla lekarzy tajemnicą.

Szansa na życie opowiada zadziwiające historie o najbardziej osobliwych ludziach naszej planety.











Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

organizacja wesela

Wersja do druku