Wielu z nas marzy o domu, który nie tylko będzie zgodny z trendami architektonicznymi, ale także stanie się wyrazem naszej indywidualności. Architekci spełniają te marzenia tworząc projekt, jednak to firmy takie jak Reynaers urzeczywistniają je, dostarczając nowoczesne systemy budowlane.

Dom mieszkalny w miejscowości Teteringen, w południowo-zachodniej Holandii, powstał z dziecięcych marzeń. Budynek wygląda jak ogromny grzyb pośrodku lasu, a jego wybrzuszony dach podobny jest do skorupy żółwia. Konstrukcja nośna wykonana została z dębowych pni, dzięki czemu w przeszklonym salonie "rosną" drzewa. Przebywając w głównym pomieszczeniu domu odnosi się wrażenie, że natura zza okna "niemal" wchodzi do środka.

Dla architekta budynku, Huuba van Laarhovena, priorytetem była harmonia z otaczającą przyrodą. Podstawowym założeniem, na którym opiera się "dom-żółw" jest równowaga pomiędzy budownictwem i naturą, między tym, co otwarte i zamknięte. Dom w przeważającym stopniu został zbudowany z materiałów naturalnych. Jest tak usadowiony w otoczeniu, że wydaje się, iż z niego powstał.

Różnicę poziomów terenu, na którym stoi dom, wykorzystano by go podpiwniczyć. Aby zapewnić wystarczającą ilość światła dziennego także w piwnicy, wykonano szyb, który nie tylko doświetla kondygnację piwniczną, ale również wizualnie łączy ze sobą trzy piętra domu.
Fasadę szybu świetlnego, podobnie jak wielkie okna domu, wykonano z zastosowaniem systemu fasadowego CW 50 firmy Reynaers. Zalety użytkowania aluminium: niewielkie wymagania konserwacyjne, trwałość oraz fakt, że można je łatwo poddać recyklingowi, zdecydowały o wyborze tego rozwiązania. Aluminium doskonale integruje się z organiczną architekturą Huuba van Laarhovena, a mieszkańcom gwarantuje najwyższą jakość użytkowania.

Nowoczesne i energooszczędne domy przestają być rzadkością także i w Polsce. Dla właścicieli domów jednorodzinnych coraz istotniejsze staje się połączenie ekologii z efektywnością kosztową użytkowania budynku. Dlatego też Reynaers Polska rozszerzył swoją ofertę o energooszczędne, poprawione termicznie rozwiązania budowlane: system okienno-drzwiowy CS 86-HI oraz system drzwi przesuwnych CP 155-LS HI, które zapewnią większą wydajność energetyczną budynku, a dla właścicieli konkretne oszczędności.

Innym dobrym rozwiązaniem pozwalającym podnieść bilans energetyczny domu jest dobudowanie do jednej ze ścian ogrodu zimowego. Wbrew pozorom, przylegająca do domu szklana oranżeria nie przyczynia się do strat ciepła, a wręcz przeciwnie – pozwala oszczędzać na kosztach ogrzewania. Informacje o aluminiowo-szklanych ogrodach zimowych Reynaers można znaleźć na stronie www.ogrodyzimowe.com.
















Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:


Wersja do druku