Fitokosmetyki (fito – j. gr. roślina) to kosmetyki, których receptury zostały oparte na łagodnych (a zarazem skutecznych!) ekstraktach z roślin. Pracując nad nową linią kosmetyków Herbapol Polana, bazowano na wiedzy oraz wieloletnim doświadczeniu Herbapolu na temat roślin i ziół. W ten sposób, na bazie ekstraktów z ziół i lokalnych owoców, stworzono formuły, zapewniające naturalną i kompleksową troskę o skórę ciała i włosy.

 


Marka Herbapol Polana rozszerza asortyment o produkty do pielęgnacji ciała i włosów. Na rynek wprowadzono niezbędne w każdej łazience, idealne dla całej rodziny fitokosmetyki – nawilżający żel pod prysznic do skóry przesuszonej i wymagającej odżywienia, kojący balsam do skóry wrażliwej i przesuszonej, a także szampon z odżywką do włosów normalnych i skłonnych do przetłuszczania. W składach nowych produktów prym wiodą wysokoskoncentrowane ekstrakty pozyskane z ziół i owoców. Wszystkie kosmetyki są pochodzenia naturalnego i wegańskiego.
 

Fitokosmetyki Herbapol Polana:

  • idealne nadają się do codziennej pielęgnacji ciała i włosów;

  • ich wegańskie receptury zostały oparte na naturalnych fitoskładnikach aktywnych;

  • mają wysokie stężenie składników pochodzenia naturalnego (min. 94%);

  • pięknie pachną, kojąc zmysły delikatnym zapachem owoców i świeżych kwiatów oraz przywołując przyjemne letnie wspomnienia.

 

Ziołowe ekstrakty i owocowe wyciągi w trosce o kondycję skóry ciała

 O d teraz Herbapol Polana zadba o dobrą kondycję nie tylko skóry twarzy, ale także ciała – nawilżający żel pod prysznic do skóry przesuszonej i wymagającej odżywienia oraz kojący balsam do skóry wrażliwiej i przesuszonej to pielęgnacyjne must-have! Receptury oparte na ekstraktach z owoców i ziół zagwarantują nawet najbardziej wymagającym typom skóry odżywienie, nawilżenie, a w razie konieczności – również ukojenie i regenerację. Produkty świetnie nadają się do stosowania latem, formuły są lekkie, przyjemnie i delikatnie pachną. Zawierają melisę, która łagodzi podrażnienia i koi zmysły.

Nawilżający żel pod prysznic do skóry przesuszonej i wymagającej odżywienia skutecznie oczyszcza i jednocześnie intensywnie nawilża, a przyjemny zapach świeżych malin relaksuje i odpręża. Zawartość mięty gwarantuje działanie oczyszczające i łagodzące, zaś ekstrakt z malin tonizuje, nawilża i zmiękcza skórę oraz sprawia, że staje się ona gładka i jędrna. Receptura zawiera również łagodzącą podrażnienia melisę, której delikatny aromat koi zmysły, a także inulinę, czyli roślinny probiotyk, wspierający mikrobiom skóry. Idealnym dopełnieniem pielęgnacji ciała będzie zastosowanie kojącego balsamu do skóry wrażliwej i przesuszonej, który gwarantuje intensywną regenerację, nawilżenie oraz poprawę sprężystości i elastyczności skóry. Balsam szybko się wchłania i nie pozostawia na ciele tłustego filmu. Ekstrakt z truskawek zapewnia głębokie nawilżenie i uelastycznienie skóry, zaś melisa koi i łagodzi podrażnienia, a jej delikatny aromat wycisza zmysły. Receptura została wzbogacona o witaminę E, działającą ochronnie na płaszcz lipidowy skóry, odbudowującą, a także regenerującą naskórek oraz masło shea, które delikatnie natłuszcza, chroni skórę przed przesuszaniem i łagodzi podrażnienia.

 

 Naturalna pielęgnacja włosów 2 w 1, czyli piękne i zdrowe włosy

 Piękne, świeże i zdrowo wyglądające włosy – brzmi jak marzenie? Dzięki szamponowi z odżywką Herbapol Polana do włosów normalnych i skłonnych do przetłuszczania się jego realizacja jest na wyciągnięcie ręki. Innowacyjna kompozycja ziół i owoców nie tylko skutecznie oczyszcza i odświeża, dba również o to, aby włosy i skóra głowy pozostawały w dobrej kondycji, dodatkowo nie obciąża włosów i ułatwia ich rozczesywanie. Dzięki zawartości wyciągu z pokrzywy produkt wykazuje działanie antybakteryjne, tonizujące i oczyszczające, a mentol pomaga kontrolować wydzielanie sebum, a także dodaje włosom blasku i rozświetla je. Ekstrakt z jeżyn zapewnia włosom nawilżenie i regenerację. Szampon z odżywką zachwyca zmysły przyjemnym ziołowo-owocowym zapachem i zapewnia uczucie świeżości.

 


Najczęściej zadawane pytania


Czy kosmetyki roślinne są dobre dla skóry?

Tak! Kosmetyki roślinne to doskonały wybór dla osób, które chcą włączyć do swojej pielęgnacji skóry więcej naturalnych składników. Rośliny zawierają wiele aktywnych składników, które mogą być stosowane w produktach do pielęgnacji skóry, w tym soję i aloes. Ponadto owoce, takie jak granat i żurawina, są pełne przeciwutleniaczy, które pomagają zwalczać wolne rodniki i utrzymywać skórę w zdrowiu.

Czy warto brać pod uwagę kosmetyki wegańskie?

Tak! Kosmetyki wegańskie to świetny sposób dbania o skórę, który może być tak samo skuteczny jak produkty niewegańskie. Istnieje wiele składników pochodzenia roślinnego, które regenerują komórki skóry i zmniejszają stan zapalny. Pamiętajmy jednak, że wege pojawia się nie tylko w pielęgnacji i jest sposobem na życie filozofią, którą wiele osób w produktach kosmetycznych wybiera w pełni świadomie.

Jaka jest różnica między kosmetykami wegańskimi a naturalnymi?

Wiele osób używa tych pojęć zamiennie, jednak nie są one tożsame. Przede wszystkim kosmetyki wegańskie całkowicie wykluczają wykorzystywanie produktów pochodzenia odzwierzęcego, w ich przypadku stosuje się jedynie te z roślin. Kosmetyk naturalny to bardzo ogólne określenie, które tyczy się często produktów w których naturalny jest tylko jeden składnik. Warto równie pamiętać, że w kosmetykach naturalnych mogą pojawić się składniki odzwierzęce, jak np. miód.

Czym różnią się kosmetyki ekologiczne/organiczne od naturalnych?

Istnieje wiele nieporozumień co do różnicy między kosmetykami organicznymi a naturalnymi. Kosmetyki organiczne są wytwarzane ze składników uprawianych bez użycia pestycydów, herbicydów i innych środków chemicznych. Kosmetyki naturalne mogą być organiczne lub nie, w zależności od ich składników.

Czy można samodzielnie wyprodukować domowe kosmetyki roślinne?

Tak, możesz zrobić własne kosmetyki z roślin. Najlepsze jest to, że są one naturalne i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Składniki powinno się dobrać do potrzeb swojej cery, jej aktualnego wyglądu, czy pory roku. W sieci znajdziesz wiele ciekawych przepisów.


Podobne artykuły:


Wersja do druku