Niezależnie od tego, czy starasz się unikać chemikaliów, czy po prostu chcesz trochę poeksperymentować z nowymi produktami do pielęgnacji włosów, wypróbuj naturalne olejki. Dzięki nim włosy będą mocne, zdrowe, błyszczące i dobrze odżywione. Będą też dobrze pachnieć. Zobacz, na które olejki warto zwrócić szczególną uwagę.


Olej kokosowy

Jak możesz się łatwo domyślić, pochodzi z orzechów kokosowych. Jest niezwykle wszechstronny. Zawiera duże ilości kwasów tłuszczowych, które pozwalają mu głęboko wnikać we włosy.

Olej kokosowy jest bogaty w węglowodany, witaminy i minerały. Występuje w kilku różnych odmianach, takich jak rafinowane, nierafinowane i extra virgin. Nadaje się do wszystkich rodzajów włosów, ale szczególnie suchych, zniszczonych lub matowych. Pomaga też przy rozdwojonych końcówkach i łamliwych włosach. Nawilża również skórę głowy.

Olejek arganowy

Olejek arganowy, znany również jako olej marokański, jest bogaty w kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze i witaminę E. Najlepiej sprawdzi się całkowicie naturalny, organiczny olejek. Wtedy jest minimalnie przetworzony. Nie zawiera żadnych chemikaliów i dodatków. Czasami nazywany jest “płynnym złotem”. Ma przepiękny, złoty kolor.

Jest idealny do włosów suchych, łamliwych, kędzierzawych lub grubych, często stylizowanych i narażonych na ciepło. Wspaniale je nawilża i wygładza, czyniąc je miękkimi i podatnymi na układanie. Zastosuj go również wtedy, gdy masz problem z przetłuszczającymi się włosami.

Olej jojoba

Jest doskonałym środkiem nawilżającym. Ma również właściwości antybakteryjne. W pełni naturalny, nierafinowany olej jojoba sprawdzi się najlepiej. Nie zawiera bowiem żadnych składników chemicznych.

Jest idealny do włosów suchych, zniszczonych lub matowych. Pomoże również w walce z łupieżem i suchą skórą głowy.

Olejek ze słodkich migdałów

Jest świetny nie tylko do gotowania, ale też doskonale nadaje się do włosów. Zawiera witaminę E, kwasy tłuszczowe, białka, przeciwutleniacz, a także magnez. Zmniejsza łamliwość włosów i wspomaga ich wzrost.

Jest idealny do włosów suchych i zniszczonych lub skłonnych do łupieżu. Wspaniale je nawilża, uszczelnia i chroni.

Oliwa z oliwek

Jest niezwykle wszechstronna. Ma właściwości ochronne i nawilżające. Doskonale pokrywa pasma włosów i osłania kreatynę. W połączeniu z sokiem z cytryny ma również właściwości złuszczające i przeciwłupieżowe. Przy regularnym stosowaniu oliwa z oliwek może świetnie zastąpić odżywkę i inne produkty wygładzające włosy.

Najlepsza jest organiczna oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia. Zawiera dużą ilość naturalnych przeciwutleniaczy. Jest idealna do włosów zniszczonych, matowych, suchych lub kędzierzawych, a także podatnych na łupież. Chroni przed uszkodzeniami cieplnymi. Fantastycznie je nawilża. Nadaje im też piękny blask.

Olej z pestek winogron

Zawiera emolienty, przeciwutleniacze i inne składniki odżywcze, które są niezbędne do wzrostu zdrowych włosów i komórek skóry. Chociaż ma takie same właściwości nawilżające, jak wiele innych naturalnych olejków, lepiej leczy łamliwe i słabe włosy.

Doskonale je nawilża i odżywia. Pomaga w walce z łupieżem i zmniejsza stan zapalny skóry głowy. Ponadto blokuje produkcję DTH, hormonu powodującego wypadanie włosów. Wysoka zawartość witaminy E w oleju z pestek winogron zachęca do produkcji kwasu linolowego. Pomaga przywrócić siłę i blask słabym i łamliwym włosom.

Olejek lawendowy

Sprzyja wzrostowi włosów. Ma również właściwości przeciwdrobnoustrojowe i antyseptyczne. Dzięki temu pomaga walczyć z łupieżem. Możesz go stosować do masażu skóry głowy. Pamiętaj, by połączyć go z olejem nośnikowym. Poprawia krążenie, stymuluje wzrost włosów, a nawet zapobiega ich wypadaniu. Reguluje produkcję sebum.

Olejek z trawy cytrynowej

Zawiera wiele witamin i minerałów, które są idealne dla włosów. Ma właściwości lecznicze. Pomaga rozwiązać wiele problemów z włosami i skórą głowy. Olejek z trawy cytrynowej wzmacnia mieszki włosów. Ma właściwości przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. Zapobiega wypadaniu włosów i nadaje im piękny połysk. Pomaga walczyć z łupieżem. Skutecznie łagodzi suchą skórę głowy.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

Ile kalorii ma tort migdałowy

Wersja do druku