Jesteś spełnioną zawodowo kobietą, mieszkasz w przytulnym mieszkaniu, a przede wszystkim masz fantastycznego partnera. Niby wszystko jest w porządku, ale… Czujesz, że ulubione dotąd spacery z psem nie relaksują cię jak dawniej, spotkania z koleżankami przestały sprawiać frajdę. Masz wszystko, a czujesz pustkę. Oto ten moment – odezwał się w Tobie instynkt macierzyński.


Odstawione pigułki i częstsze łóżkowe igraszki nie przynoszą jednak efektu. Mija już kilka miesięcy, a ty zaczynasz się już coraz bardziej niepokoić. Zanim zaczniesz szukać informacji na temat leczenia niepłodności https://serafinclinic.pl/leczenie-nieplodnosci/ , przekonaj się jak wiele jeszcze możesz zrobić, aby zwiększyć wasze szanse na zostanie rodzicami.

Natura wyposażyła kobietę w indywidualny, wewnętrzny mechanizm regulacyjny. Jak wiadomo, szanse na zostanie matką mają charakter cykliczny, ponieważ owulacja ma miejsce tylko raz w miesiącu. To wtedy właśnie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej, która jest zdolna do zapłodnienia około jednego dnia. Dlatego tak ważne jest, aby mieć świadomość, kiedy następuje ten wyjątkowy moment. Dobrą informacją jest to, że plemniki są w stanie przeżyć w pochwie nawet od 3 do 5 dni. Warto dodać, że po stosunku dobrze jest dać sobie chwilę na ostudzenie emocji… a plemnikom szansę na dotarcie do celu. Istotne jest także aby unikać stresu i zażywać sportu, poza tym koniecznie trzeba zwrócić uwagę na dietę, ograniczyć kawę, wyeliminować alkohol i przyjmować kwas foliowy. Mężczyzna również powinien dbać o dobrą formę oraz unikać przegrzewania się.

Jeśli natomiast jesteś w grupie szczęśliwych kobiet, które pod sercem noszą już swoje maleństwo, prawdopodobnie sięgałaś już po poradniki dla przyszłych mam. Nietrudno zorientować się, że współczesna medycyna traktuje płód niemal jak każdego innego pacjenta. Służą temu badania prenatalne https://serafinclinic.pl/badania-diagnostyka-prenatalna/, które umożliwiają zdiagnozować stan zdrowia dziecka niemal od początku jego istnienia. Do badań prenatalnych zalicza się takie badania przesiewowe wykonywane w trakcie ciąży, jak: test PAPP-A, USG genetyczne, test NIFTY, jak również badania diagnostyczne, a konkretnie amniopunkcję oraz biopsję kosmówki. Badania wykonywane jeszcze w łonie matki mają ogromne znaczenie dla losów ciąży i mogą przyczynić się do ocalenia zdrowia, a nawet życia dziecka. Dzieli się je na nieinwazyjne (pobranie krwi matki, USG) oraz inwazyjne (pobranie materiału genetycznego z pęcherza płodowego poprzez nakłucie powłoki brzusznej matki). Badania prenatalne zaleca się szczególnie kobietom po 35. roku życia oraz w sytuacji, gdy w rodzinie występowały choroby genetyczne.


Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

cykl miesi?czkowy

Wersja do druku