Włoska kuchnia ma to do siebie, że jest niezwykle prosta i bardzo smaczna. Wiedziała o tym babka znanego i cenionego na świecie cukiernika o włoskich korzeniach Buddy’ego Valastro. W jego nowym programie - „Buddy Valastro gotuje“ - poznamy tajniki słonecznych potraw jego babci. Tym razem nie tylko bajecznych słodkości, ale i wyśmienitych dań obiadowych.
Włochy większości kojarzą się głównie z pizzą i spaghetti. Okazuje się jednak, że każdy region tego kraju ma swój smak. Pizzę zasługującą na miano prawdziwej oraz najlepszy makaron można zjeść tylko na północy. Im dalej na południe, tym miejscowe specjały coraz mniej przypominają „typowe dania włoskiej kuchnii“. Emilia Romania specjalizuje się w pierożkach nadziewanych szpinakiem i ricottą. Florencja serwuje niepowtarzalne befsztyki. W Bolonii warto spróbować bardzo popularnego sosu bolońskiego. W Rzymie można zjeść najlepszą jagnięcinę z nutką rozmarynu. Zaś na owoce morza najlepiej jechać na południe, w okolice Kalabrii.
Buddy’emu wszystkie te specjały nie są obce, dlatego warto śledzić kolejne odcinki programu, w którym gotuje bohater znanego serialu „Słodki biznes“. Przyrządzana na różne sposoby i kolory lasagne, mozarella serwowana z pomidorami i bazylią zwana caprese, czy niebiański deser tiramisu to dania, które zagościły już w menu polskich restauracji. Zobacz, jak przygotować je w domu, by niczym się nie różniły od tych serwowanych w trattoriach słonecznej Italii.

Valastro zabierze Cię w podróż po świecie włoskich przysmaków. Dowiesz się, co to jest caponata oraz jak i z czego najlepiej ją przygotować. W programie „Buddy Valastro gotuje“ główny bohater zaprezentuje, jak upiec pieczeń, by była soczysta, jak przyprawić pieczone ziemniaczki, by nabrały chrupkości i kusiły aromatem oraz jak przyrządzić bajeczne truskawki w czekoladowych mundurkach. Odkryj świat prawdziwej, włoskiej kuchni.
Oglądaj „Buddy Valastro gotuje“ już od 11 lipca o godzinie 18.00 na TLC.

Chrupiące kalmary wg Buddy’ego Valastro

SKŁADNIKI:
Kalmary:

ok. 1/2 kilograma oczyszczonych kalmarów, tuszki pokrojone w talarki a macki pozostawione w całości
1 szklanka maślanki
1 łyżeczka ostrego sosu paprykowego
1 i 1/2     łyżeczki drobnoziarnistej soli morskiej (podzielone na dwie porcje)
1  i 1/3 szklanki maki Wondra (łatwo rozpuszczającej się w wodzie; można zastąpić mąką uniwersalną)
2/3 szklanki semoliny
4 łyżki skrobii kukurydzianej (zagęstnik)
olej do głębokiego smażenia – z orzeszków ziemnych, rzepakowy, z otrębów ryżowych
sól do smaku
cytryna pokrojona w ósemki
Dip :
1 szklanka majonezu
2 łyżki sosu kanapkowego z posiekanej papryki
2 drobno posiekane zielone cebulki
1 łyżka świeżego sou z cytryny
2 łyżki posiekanej natki pietruszki
szczypta soli

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Dip:
Wymieszaj razem wszystkie składniki tak, aby dobrze się połączyły.

Kalmary:
W średniej wielkości misce zmieszaj razem maślankę, sos paprykowy i ½ łyżeczki soli. Włóż cząstki kalmara, obracając je tak, by całkowicie pokryły się płynem. Przykryj i włóż do lodówki na 1-2 godziny.

W średniej wielkości misce wymieszaj razem mąkę Wondra, semolinę i skrobię kukurydzianą.
Do dużego rondla o grubym dnie lub patelni do głębokiego smażenia wlej olej na wysokość ok. 7,5 cm. Podgrzej do temperatury ok 190oC. Kalmary wyjmuj stopniowo z marynaty i obtaczaj równo w mieszance z mąki. Obtoczone kalmary kładź na sitku i potrząsaj w celu pozbycia się nadmiaru mąki.
Delikatnie włóż kalmary do gorącego oleju i smaż na złocisto-brązowy kolor, około 1 minuty. Wyjmij łyżką durszlakową lub cedzakiem. Połóż na talerzu wyłożonym papierem, posyp solą o podawaj z ósemkami cytryny i dipem.




Najczęściej zadawane pytania



Podobne artykuły:

Ile kalorii ma kalmary w cieście
Makaron spaghetti ugotowany ile waży

Wersja do druku